تاکید رئیس هیات عامل ایمیدرو بر اهمیت تاثیر آب برای معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، خواستار ارائه برنامه‌ای برای ایجاد توازن در تامین آب صنایع معدنی، بازبینی برنامه‌های تامین آب از سواحل جنوبی کشور و تسریع در عملیات اجرایی آن شد.

به گزارش  سبا724، «محمدرضا موثقی‌نیا» رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، در نشست با مدیران شرکت‌های تامین کننده آب از سواحل جنوبی (خطوط یک، دو و سه)، ضمن بیان مطلب فوق گفت: باید بر اساس نیاز آتی صنایع معدنی؛ برنامه‌های تامین آب از خلیج فارس و دریای عمان، نحوه تامین مالی، مشارکت سرمایه‌گذاران و برنامه‌های افزایش سرمایه مورد بازنگری قرار گیرند و طرح‌های به روز شده ارائه شود.

وی با اشاره به حمایت‌های ایمیدرو از طرح‌های انتقال آب به فلات مرکزی (خط یک) و برنامه‌های انتقال آب به استان‌های نوارشرقی و نیز اصفهان، اظهار کرد: تولید تجهیزات با نگاه به ساخت داخل، قیمت و هزینه تمام شده، نرخ فروش و … در خطوط انتقال آب، اهمیت حیاتی دارد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو همچنین به موضوع تامین آب خط بردسیر-دره آلو استان کرمان اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه کارخانه تغلیظ مس دره آلو راه‌اندازی شده، عدم‌النفع کمبود آب برای این کارخانه، رقم قابل توجهی است که این امر ضرورت تسریع در تکمیل این طرح را بیش از پیش ضروری می کند.

وی در ادامه افزود: با توجه به طرح‌های توسعه صنعت مس، تامین به موقع آب برای این برنامه، اهمیت ویژه‌ای دارد.

اولویت تامین آب زاهدان

موثقی‌نیا همچنین با اشاره به اهمیت و اولویت تامین آب برای استان سیستان و بلوچستان، راه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت را با حضور مدیران عامل شرکت‌های انتقال آب مورد بررسی قرار داد.

وی به موضوع ساخت داخل تجهیزات و استفاده از تجربه خط یک اشاره و تاکید کرد: با بازبینی برنامه‌ها، موانع موجود با همکاری دولت و بخش خصوصی مرتفع شود.

 

منبع: ایمیدرو

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا