پیشرفت ۹۰ درصدی بهره برداری از بزرگترین مجتمع فراوری سرب و روی کشور

دیر مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد گفت: کار احداث کارخانه فرآوری معدن سرب و روی مهدی آباد پیشرفت ۹۰ درصدی داشته و در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این طرح بزرگ ملی خواهیم بود.

به گزارش  سبا 724، ، حمیدرضا حمایت با اعلام این خبر افزود : مجتمع سرب و روی مهدی آباد بزرگترین کارخانه فراوری سرب و روی در کشور است که ذخایر سرب و روی آن در خاورمیانه اول و در جهان چهارم است.کانسار سرب و روی مهدی آباد در فاصله 115 کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد واقع شده است.

وی گفت : مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد بهادران از توابع شهرستان مهریز در استان یزد با دارا بودن ذخائر قابل توجه ، یکی از بزرگترین معادن جهان است که مطابق قانون معادن به عنوان معدن بزرگ شناخته شده و پروانه بهره برداری آن به نام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) صادر گردیده است .

مدیر مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد افزود : بر این اساس و مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته احداث کارخانجات فرآوری کنسانتره روی همراه با محصولات جانبی(کنسانتره سرب و نقره) و همچنین تجهیز و باطله برداری معدن در دستور کار قراردارد.

وی تصریح کرد : هم اکنون نیز به موازات اقدامات فوق، استخراج مواد معدنی و فروش محصولات(اکسید روی، کالامین و باریت) توسط مجتمع در حال انجام است.

معدن باریت مهدی‌آباد بهادران مهریز با 113 میلیون تن ظرفیت ، بزرگترین معدن باریت کشور محسوب می‌شود و نقش بسزایی در ایجاد اشتغال مولد و رونق اقتصادی شهرستان داشته است .

معدن باریت مهدی‌آباد بهادران دارای ظرفیت 500 هزار تن و شمش روی با ظرفیت 200 هزار تن است . معدن سرب و روی مهدی آباد مهریز با سرمایه گذاری 32 هزار میلیارد تومان ظرفیت اشتغالزایی برای سه هزار نفر را دارا است./ماین نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا