مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان در دیدار با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور عنوان کرد:
کسب ۳همت سود در پتروشیمی اصفهان تا دو سال آینده

 ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه اصفهان را تا ۶۰۰هزار بشکه افزایش می دهیم

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به همراه معاونانش در بازدید از طرح های در حال اجرا و بهره برداری شده در هلدینگ پتروپالایش اصفهان در نشست با مدیران این هلدینگ از عملکرد و برنامه های انجام شده در این شرکت بورسی قدردانی کردند.

 

 

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان در نشست با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونان ایشان که در محل پتروپالایش اصفهان برگزار شد با اشاره به اینکه در پیچ تاریخی پالایشگاه و رسیدن به نقطه عطف این شرکت هستیم افزود: هدف گذاری ما رسیدن به ۵۰۰شرکت برتر دنیا و دست یابی به ضریب پیچیدگی ۱۶است .

دکتر محسن قدیری ، گفت: با بهره گیری از توان داخلی تمامی تجهیزات طرح RFCC در پتروپالایش اصفهان از داخل کشور تامین می شود و اولین پالایشگاهی هستیم که در راستای تامین زنجیره ارزش حرکت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه هدف‌گذاری ما این است تا پتروشیمی اصفهان را پویا کنیم افزود: در ۶ماهه اول امسال سود پالایشگاه اصفهان در میان دیگر پالایشگاه های کشور ۹درصد رشد داشت . همه این موفقیت ها در راستای انضباط مالی و شفاف سازی اقدامات و مدیریت ها بوده است .

وی با اشاره به اجرای ۴۶۰طرح در پتروپالایش اصفهان گفت: تاکنون ۱۵۰طرح به بهره برداری رسیده است و ۱۰۰طرح نیز تا پایان امسال آماده بهره برداری می‌باشد البته استراتژی ما این است که چالش ها را برطرف کرده و به قله های موفقیت برسیم .

دکتر قدیری افزود: با طرح هایی که در پتروشیمی اصفهان در حال انجام است این شرکت تا ۱۴۰۴ به میزان ۳همت سود خواهد داشت ، این در حالی است که پتروشیمی در ۳۰سال گذشته زیان ده بوده است .

مدیرعامل پتروپالایش اصفهان گفت: برنامه ما این است تا ظرفیت پالایشگاه اصفهان را تا ۶۰۰هزار بشکه افزایش دهیم .

وی ادامه داد: شرکت های راهبر ترابری انرژی، میرداماد و ملاصدرا از جمله شرکت های سود ده هستند که در سال قبل شرکت شرکت ملاصدرا ۱۳میلیون یورو صادرات داشت و راهبر ترابری انرژی ۲۸میلیون یورو سود داشت .

تحریم های  داخلی بیشترین موانع موجود است

در ادامه سید محمود سیدی ، رئیس هیات مدیره هلدینگ پتروپالایش اصفهان با اشاره به اینکه اعتقاد داریم جلسات هم اندیشی با صاحبان سرمایه و گردانندگان سرمایه می تواند بسیاری از مشکلات موجود را برطرف کند افزود: در پالایشگاه اصفهان  طرح ها و اقدامات شاخصی صورت گرفته که در سایه روحیه تعاون ، همکاری  کار جهادی بوده است .

وی ادامه داد: بیشترین مشکلات ما در سایه تحریم ها و مسائل داخلی است تا خارجی که امیدواریم این موانع با تدبیر مسئولان برطرف شود .

سود آوری ۳.۵همتی طرح های شرکت ملاصدرا برای پتروپالایش اصفهان

همچنین مدیرعامل شرکت ملاصدرا صفاهان در این نشست گفت: با طرح های کیفی سازی اکنون تولید گوگرد در پالایشگاه به ۳۰۰تن رسیده است ما برای استفاده بهینه از گوگرد نیز طرح پارک گوگردی را در شرکت ملاصدرا در دست اجرا داریم که ۱۲کارخانه در این رابطه ایجاد می‌شود دو محصول میانی و ۱۰محصول نهایی در این کارخانه ها تولید می شود که در راستای کودهای کشاورزی است .

علی محمد یسیلانی ، طرح احداث پارک گوگردی در مجاورت پالایشگاه نفت اصفهان و طرح اتصال پالایشگاه  اصفهان به شبکه راه‌آهن سراسری کشور را از دیگر برنامه های این شرکت عنوان کرد و افزود: بودجه این شرکت ۲۰۰میلیون یورو است و سالانه ۳تا ۳.۵همت سود این شرکت خواهد بود.

وی افزود: برای اجرای دیگر طرح های این شرکت در حال مذاکره با بانک ها برای دریافت تسهیلات هستیم ، طرح های این شرکت تاکنون ۱۴درصد پیشرفت داشته و فاز به فاز این طرح ها انجام می شود.

وی خبرداد: فاز اول طرح های شرکت ملاصدرا امسال بهره برداری شد و کل اجرای طرح های این شرکت ۳۶ماهه است .

به بازارهای جدید صادراتی ورود کرده ایم

در ادامه مدیرعامل شرکت میردامادصفه کارکرد این شرکت را تولید، بازرگانی و توسعه زنجیره ارزش حلال ها و فرآورده ها عنوان کرد و افزود: به بازارهای جدید صادراتی ورود کرده ایم و هدف ما تغییر و تحولات بسیار درارائه محصولات به بازار است .

میر محمدی، افزود: با راه اندازی واحد آیزوماکس و صادرات از این واحد را مد نظر داریم .

مهندسی معکوس و ساخت تجهیزات خارجی با تکیه بر توان داخلی ماموریت شرکت مشعل پویا است

با تکمیل فاز اول نیروگاه خورشیدی پترو پالایش اصفهان ۱۴همت سود نصیب این شرکت می شود

مدیرعامل مشعل پویا نیز فعالیت این شرکت را بهره گیری از توان متخصصان و نخبگان داخلی دانست و افزود: ماموریت ما ساخت تجهیزاتی است که بعضاً از خارج کشور وارد می شد، اما ما با تکیه بر توان داخلی همه این تجهیزات را با استفاده از شرکت های دانش بنیان در حال ساخت، بومی سازی و مهندسی معکوس هستیم .

مجید نادری نژاد، اجرای قرارداد ساخت نیروگاه هزار مگاواتی با ساتبا را از دیگر برنامه های شرکت عنوان کرد و افزود: در حال بومی سازی پنل های خورشیدی برای این نیروگاه به کمک شرکت های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان هستیم .

وی گفت: انجام کلیه خدمات تعمیرگاهی پالایشگاه اصفهان ، ساخت کمپرسورها، ساخت رآکتور و پیشرفت ۷۳درصدی این طرح با کمک متخصصان داخلی از دیگر برنامه های شرکت مشعل پویا است.

نادری نژاد، تکمیل ۲هزار تن تجهیزات خارجی از کشور کره را از دیگر ماموریت های این  شرکت برشمرد و افزود: با تحقق همکاری صندوق توسعه ملی در طرح نیروگاه خورشیدی می توانیم در فاز اول ۲۰۰مگاوات برق را بر روی شبکه وارد کنیم  و۱۴همت سود خالص نصیب پترو پالایش اصفهان شود.

مدیرعامل مشعل پویا گفت: ساخت سیستم های کنترل، باطری های برقی، کنترل و نوسازی ابزار دقیق، از دیگر برنامه های این شرکت است .

اقدام جهادی پترو پالایش اصفهان در کاشت ۳۰۰هکتار درخت تا ۴۵روز

معاون منابع انسانی و مدیر روابط عمومی و اموربین الملل پتروپالایش اصفهان نیز اجرای طرح کاشت درخت به وسعت هزار هکتار در این شرکت را از برنامه های پتروپالایش اصفهان در راستای حفاظت محیط زیست عنوان کرد و گفت: در راستای طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور و سهم ۲۰میلیونی اصفهان در کاشت درخت طی ۴سال، شرکت پتروپالایش به عنوان نخستین واحد صنعتی در استان اولین گام را برای تحقق این طرح برداشت و با حضور استاندار اصفهان طرح کاشت درخت بادام اسکوپاریا کلنگ زنی شد.

محمد ده بیدیان افزود: فاز اول طرح درختکاری تا ۴۵روز آینده به وسعت ۳۰۰هکتار در این شرکت به پایان می رسد .

تولید ۳۰هزار بشکه نفت سفید با راه اندازی واحد گوگرد زدایی

در این نشست همچنین مدیرعامل شرکت اکسیر ایرانیان گفت: با راه‌اندازی واحد گوگردزدایی دراین شرکت روزانه ۳۰ هزار بشکه در روز نفت سفید تصفیه و به سوخت هواپیما تبدیل می‌شود.

لیلا جعفری، از دیگر طرح های شرکت را تولید الکل های چرب برشمرد وافزود: ماموریت دیگر این شرکت ساخت کاتالیست های مورد نیاز برای صنایع نفت است که در حال پیگیری است.

۲۰۰جایگاه سوخت را با برند پالایشگاه اصفهان مدیریت خواهیم کرد

در پایان نیز مدیرعامل راهبر ترابری انرژی گفت: این  شرکت در حوزه تجارت و جابه‌جایی فرآورده های نفتی فعال است و حمل ۲.۲ میلیون تن فرآورده های نفتی با در اختیار گرفتن ۵۰۰ دستگاه نفتکش جاده پیما، حمل ۲ میلیون تن فرآورده از طریق خطوط ریلی با اتصال پالایشگاه اصفهان به خطوط ریلی، فعالیت های صادراتی و جابه‌جایی ادوات مورد نیاز  پتروپالایش اصفهان از اهداف این شرکت است.

ابراهیم کاویانی پور، با اشاره به اینکه واحد حمل و نقل پالایشگاه اصفهان نیز از طریق این شرکت انجام می شود با حضور در صنعت جایگاه‌داری و برندینگ جایگاه های سوخت،  امیدواریم بتوانیم ۲۰۰ جایگاه سوخت را مدیریت کنیم.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا