دستاوردهای حوزه پزشکی از محورهای تعاملات بین‌المللی است

به گزارش سبا724، بیست‌ و چهارمین کنگره بین‌المللی پزشکی تولید مثل و نوزدهمین کنگره فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی رویان، با حضور روح‌الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری و در سالن همایش‌های پژوهشگاه رویان برگزار شد.

دهقانی در این مراسم، با اشاره به این‌که رویان محل تجمع و تکثر دانشمندان افتخارآفرین است، عنوان کرد: این دانشمندان نه فقط در ایران بلکه در سطح جهان افتخارآفرینی کرده‌ و درخشیده‌اند و وظیفه خود را ادای ادب و احترام به آنان می‌دانم.

رییس بنیاد ملی نخبگان، رویان را یک دانشگاه و الگوی تکثیر فضای تحقیقاتی، علمی و انقلابی دانست و افزود: این پژوهشگاه از ارزنده‌ترین دستاوردهای پس از انقلاب اسلامی به شمار می‌رود که به مدد تلاش و همت مردی خداباور و ایران‌باور، در دل جهاد دانشگاهی، شکل گرفت. این پژوهشگاه در بسیاری از حوزه‌ها از جمله سلول‌های بنیادی جزو پیشتازان و جریان‌سازان اصلی کشور به شمار می‌رود و افتخارات بسیاری برای کشور به ارمغان آورده است.

دهقانی با بیان این‌ که پژوهشگاه رویان از مهم‌ترین سرمایه‌های کشور به شمار می‌رود، عنوان کرد: پژوهشگاه‌ رویان و سایر پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده‌های جهاد دانشگاهی از جمله این سینا و معتمد، از ظرفیت‌ها و سرمایه‌های ارزشمند این کشور هستند که مهم‌ترین دارایی آن‌ها، نیروی انسانی توانمند، متواضع و تلاشگری است که بیش از آن‌چه که تلاش‌هایشان دیده شود، فعالیت می‌کنند. وظیفه خودمان می‌دانیم که حمایت‌های لازم را از آنان صورت دهیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری، حوزه پزشکی و سلامت را یکی از عرصه های پیشتاز و جریان ساز کشور دانست و گفت: روند رو به پیشرفت و دستاوردهای ارزشمند در حوزه پزشکی و سلامت، موجب شده است ایران به عنوان یک قدرت در این حوزه مطرح باشد. تلاش مستمر چندین ساله زمینه ساز این موفقیت بوده است و امیدوارم این روند رو به پیشرفت، با برطرف شدن کم‌توجهی‌ها و کم‌مهری‌هایی که به جامعه پزشکی و سلامت می‌شود با قدرت بیش‌تری ادامه یابد.

دهقانی، دیپلماسی علم و فناوری را یکی از ارکان تعاملات بین المللی دولت دانست و افزوود: رییس جمهوری محترم در تمام سفرها و دیدارهای بین المللی، به حوزه علم و فناوری به عنوان یکی از محورهای مذاکرات توجه دارند و تمرکز اصلی این گفت‌و‌گوها حوزه سلامت، درمان و تجهیزات پزشکی است.

در بخش دیگری از این مراسم با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری از ملک حسینی، پیشکسوت علم پیوند در ایران،  عباس افلاطونیان پیشکسوت حوزه پزشکی تولید مثل و فریدون مهبودی پیشکسوت علم زیست فناوری دارویی تجلیل شد.

گفتنی است بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی پزشکی تولیدمثل، نوزدهمین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و هجدهمین سمینار پرستاری مامایی رویان از هفتم شهریورماه سال جاری آغاز به کار کرده است و تا دهم شهریورماه ادامه خواهد داشت.

منبع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا