راه‌اندازی مجدد و احیای واحدهای صنعتی در دستور کار دولت است

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: موضوع راه‌اندازی مجدد یا احیای واحدهای صنعتی به عنوان یک نهضت در مجموعه دولت پیش می‌رود.

به گزارش سبا724، فرشاد مقیمی که به همراه وزیر صمت به اصفهان سفر کرده است،  -سه‌شنبه هفتم شهریورماه_ در شورای اداری شهرستان خمینی‌شهر اظهار کرد: یکی از رویکردهایی که دولت سیزدهم در بخش صنعت بر آن تمرکز دارد، موضوع راه‌اندازی مجدد یا احیای واحدهای صنعتی است که امروز به عنوان یک نهضت در مجموعه دولت پیش می‌رود.

مقیمی افزود: روز گذشته نیز برای حضور در جشن راه‌اندازی مجدد پنج هزار و هفتصدمین واحد صنعتی به استان البرز سفر کردیم و در این راستا واحدهایی که متوقف بودند به چرخه صنعتی بازگشتند.

وی، تصریح کرد: این سوال مطرح است که آیا در سطح کشور واحدهایی هستند که متوقف باشند و آیا ظرفیت و پتانسیل برای راه‌اندازی مجدد آنها وجود دارد.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ادامه داد: اولین چیزی که ما روی آن متمرکز می‌شویم واحدهای غیرفعال است، در این راستا چند شرط وجود دارد که آیا چرخه عمر محصول در آن واحد به پایان رسیده یا نرسیده است و اگر به پایان رسیده دلیل اصلی آن نبود سرمایه در گردش باشد.

مقیمی، بیان کرد: در این راستا ابتدا باید واحدهای غیرفعال در شهرستان را شناسایی و در مرحله بعد ارزیابی کنید که آیا این واحدها توان برگشت به چرخه تولید را دارند یا خیر، اگر دارند حتماً بر اساس آن ضوابطی که وجود دارد برای وزارت‌خانه ارسال شود تا در اولویت تسهیلات قرار دهیم.

وی، با بیان اینکه امسال مزین به نام رشد تولید و مهار تورم است و بر این اساس مهار تورم صرفاً باید با رشد تولید اتفاق بیفتد و این موضوع این سرلوحه بخش صنعت است، افزود: یک سوی این موضوع افزایش ظرفیت واحدهایی است که درحال تولید هستند، یعنی واحدهایی که با یک ظرفیت خاص تولید می‌کنند.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تاکید کرد: یکی از اهداف مورد تاکید، این است که نوسازی و بازسازی به رشد تولید منجر شود، از این رو یکی از کارهایی که دنبال می‌کنیم، بحث خوشه سازی است، برای اینکه بتوانیم نام تجاری را در کشور توسعه دهیم، باید بر روی آن متمرکز شویم.

مقیمی افزود: در برخی شهرستان‌ها حتی روستاها که حضور پیدا کنید، محصولاتی وجود دارد که در بهترین بازارهای کشور به فروش می‌رسد و برای این‌که بتوانند محصول را به فروش برسانند به برندهای خارجی نسبت می‌دهند.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه این سفر به همراه حجت الاسلام و المسلمین نقدعلی، نماینده مردم شریف شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی و سواری، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان در شورای اداری شهرستان خمینی شهر همزمان با هفته دولت حضور یافت.

مقیمی همچنین از خوشه حوله بافی آدریان شهرستان خمینی شهر برای حمایت از خوشه های کسب و کار در راستای رشد تولید نیز بازدید به عمل آورد.

منبع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا