بازدید هیاتی از آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی از آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز

آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی جهت پاسخگویی به نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت لازم برای تصویربرداری وتحریک مغز جهت تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش بنیان و روزآمد درحوزه علوم و فناوری‌های شناختی ایجاد و فعال شد.

به گزارش سبا724، در این بازدید که با حضور سید محمد مهدوی، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی انجام شد، پروفسور ادی‌کری ریچمن پوترا، معاون آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی به همراه مدیران امور بین‌الملل و دفاتر همکاری‌ها و برنامه‌ریزی این آژانس از قسمت‌های مختلف آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز دیدن و ضمن آشنایی با تجهیزات و امکانات آن در جریان فعالیت‌های این مرکز قرار گرفتند.

رییس این هیات آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی در جریان گفت و گو با مدیران آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، آمادگی این آژانس برای همکاری های مشترک تحقیقاتی با کشورمان را اعلام کرد.

آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی که در سال 2019 تشکیل شده از جایگاهی ویژه در سطح کابینه در دولت این کشور برخوردار است.

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از بخش های مختلفی نظیر ام‌آرآی، تحریک مغناطیسی مغز، تحریک الکتریکی مغز، طیف نگاری مادون قرمز عملکردی، الکتروانسفالوگرافی، پردازش آنالیز تصاویر تشکیل شده و  مجهز به امکانات پیشرفته پردازش داده، تصاویر و سیگنال و همچنین آزمایشگاه واقعیت مجازی و ارزیابی شناختی است.

ارتقای موقعیت ایران در سطح منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی و تقویت توان رقابتی پژوهشگران و فناوران در حوزه علوم و فناوری های شناختی از طریق آموزش مستمر و فراهم‌آوری زمینه‌های فعالیت در زمینه تصویربرداری مغز، تحریک و پردازش اطلاعات مغز در سطح پیشرفته و روزآمد به منظور پشتیبانی از فعالیت‌های پژوهشی، توسعه فناوری و آموزشی کلیه مراکز علمی کشور از اهداف کلان این مرکز علمی و تخصصی به شمار می‌آید.

منبع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا