ایلان ماسک شناسه X@ را بدون پرداخت پول برای توییتر تصاحب کرده است

مالک قبلی هندل X@ می‌گوید شبکه اجتماعی توییتر بدون پرداخت هیچ پولی این شناسه کاربری را از دسترس او خارج کرده است.

به گزارش سبا724، تبلیغات توییتر امروز شناسه کاربری یا هندل اکانت رسمی خود را از Twitter@ به X@ تغییر داد. حالا در گزارشی اعلام شده است که هندل X@ بدون توافق از دست مالک قبلی آن خارج شده و توییتر بابت استفاده از این هندل پولی پرداخت نکرده است.

«جین ایکس هوانگ»، مالک قبلی شناسه کاربری X@، در توییتر در گفت‌وگو با خبرگزاری تلگراف اعلام کرده که هرچند او مایل به فروش هندل اکانت خود بوده، اما این شبکه اجتماعی با او مذاکره‌ای انجام نداده و صرفاً در ایمیلی به او اعلام شده که این هندل از دسترسش خارج شده است.

جین هوانگ می‌گوید: «آن‌ها اساساً این هندل را تصاحب کرده‌اند. همان اتفاقی افتاده است که تصورش را می‌کردم.» این عکاس اهل سان‌فرانسیسکو مدعی است که توییتر پیشنهاد ارسال برخی از کالاهای تجاری X و جلسه‌ای با مدیران شرکت را به او داده بود، اما هیچ حرفی از خرید این هندل زده نشده بود.

توییتر می‌گوید شناسه X@ جزو دارایی‌های آن‌هاست

هوانگ ادامه می‌دهد: «آن‌ها ایمیلی به من فرستادند و گفتند این هندل اساساً جزو دارایی‌های X است.» شناسه کاربری اکانت این عکاس که در شرکت Orange Photography کار می‌کند، حالا به x12345678998765@ تغییر کرده است.

کاربران توییتر نمی‌توانند ادعای حقوقی خاصی روی نام‌های کاربری موجود در این شبکه اجتماعی داشته باشند، اما در شرایط سرویس‌دهی این پلتفرم گفته شده است که این شرکت تنها درصورت نقض نشان‌های تجاری، اقدام به حذف اکانت افراد می‌کند. اما درحال‌حاضر مشخص نیست که ایلان ماسک چه حقوقی را درزمینه استفاده از حرف X برای خود به ثبت رسانده است.

اکانت‌هایی که تک‌حرف‌ها را در توییتر برای خود ثبت کرده‌اند، هم‌اکنون ارزش بسیار بالایی پیدا کرده‌اند. برای مثال، در گذشته اکانت n@ گفته بود که پیشنهادی به ارزش 50 هزار دلار را برای واگذاری هندل خود دریافت کرده است.

خیلی از کاربران تصور می‌کردند که با تغییر برند توییتر به ایکس، مالک هندل X از فروش این اکانت درآمد بالایی کسب کند. خود او هم می‌گوید که حاضر به فروش شناسه کاربری‌اش بوده، اما درنهایت توییتر این هندل را بدون پرداخت پول تصاحب کرده است.

منبع: روابط عمومی دیجیاتو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا