دانشیار دانشگاه تهران برنده جایزه جهانی در حوزه جنین‌شناسی دامپزشکی شد

جایزه جهانی برترین پژوهش در حوزه جنین‌شناسی دامپزشکی ( زایتزشمان-پروسZietzschmann-Preuss) به مقاله‌ای از دکتر «جواد صادقی‌نژاد» دانشیار دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تعلق گرفت.

به گزارش روز دوشنبه گروه علم و آموزش سبا 724 ، دکتر جواد صادقی‌نژاد دانشیار دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، برنده جایزه معتبر زایتزشمان-پروس (Zietzschmann-Preuss) شد.

این جایزه که سالانه از سوی انجمن جهانی آناتومی دامپزشکی به منظور پیشرفت علم جنین‌شناسی دامپزشکی به برترین مقاله در این حوزه اعطا می‌شود به تازگی به مقاله‌ای از دکتر صادقی‌نژاد بخاطر مطالعه‌ای بر روی جنین گوسفند با استفاده از استریولوژی تعلق گرفت.

استریولوژی روشی استاندارد برای مورفومتری محسوب می‌شود و با استفاده از آن اطلاعات دوبعدی اندام‌ها به اطلاعات سه بعدی مبدل می‌شود.

دکتر صادقی‌نژاد پس از گذراندن مأموریت پژوهشی در سال ۲۰۱۷، در دانشگاه آرهوس دانمارک که مبدع استریولوژی در دنیا است، موفق به راه‌اندازی این تکنیک در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران شد.

براساس اعلام  دانشگاه تهران، این مقاله در مجله «آناتومیا، هیستولوژیا، امبریولوژیا»، مجله رسمی انجمن جهانی آناتومی دامپزشکی، چاپ شده و از طریق آدرس Morphometric study of the testis in sheep embryos using unbiased design-based stereology دست‌یافتنی است. ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا