گام جدید ایمیدرو برای رفع کمبود نیروی مهارتی در بخش معدن و صنایع معدنی

مجری طرح توانمندسازی فارغ التحصیلان بخش معدن و صنایع معدنی ایمیدرو (فاجد) اعلام‌کرد: این سازمان از طریق سامانه «ساتنَم» گام جدیدی برای ایجاد اشتغال و رفع کمبود نیروی مهارتی در بخش معدن و صنایع معدنی برداشته است.

به گزارش سبا 724 از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «قاسم حسن زاده» با بیان این مطلب گفت: ایمیدرو در راستای تاکید دولت مبنی بر «ایجاد اشتغال، به عنوان اولویت کاری همه دستگاه‌ها» و «ایجاد تحرک گسترده در بخش صنعت و معدن کشور»، طرح تربیت نیروی مهارتی بخش معدن و صنایع معدنی را با همکاری سازمان نظام مهندسی معدن ایران، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و جهاد دانشگاهی اجرایی کرد.

وی ادامه‌داد: این طرح، زمینه اشتغال فارغ التحصیلان، تکنسین‌های مهارتی و کارگران علاقه مند به اشتغال در بخش معدن و صنایع معدنی را فراهم می کند.

فراهم شدن زمینه اشتغال بیش از یک‌هزار نفر

مجری طرح فاجد با اشاره به زمینه های اشتغال ایجاد شده از طریق سامانه ساتنم، گفت: ایجاد اشتغال برای ۴۳۶ نفر از شرکت کنندگان دوره های آموزش یک تا سه ماهه در رشته های حفاری اکتشافی، استخراج، آتشباری، ایمنی و بهداشت (HSE)، رانندگی و سرویس و نگهداری ماشین‌آلات معدنی، از جمله این اقدامات است.

وی افزود: اقدام مذکور، از طریق طرح تربیت تکنسین مهارتی انجام شد و شرکت‌کنندگان با کمک اتحادیه‌ها و انجمن ها برای اشتغال به واحدها معرفی شدند.

حسن زاده با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر از فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی از طریق طرح فاجد در برنامه است، تصریح‌کرد: زمینه ایجاد اشتغال ۳۰۰ نفر از افراد بومی جنوب کشور (شهرستان کهنوج و جیرفت) با اجرای طرح تامین و آموزش نیروهای مورد نیاز جنوب کشور، اقدام دیگر ایمیدرو در این زمینه است.

مجری طرح فاجد خاطرنشان کرد: گام دیگر، فراهم کردن زمینه ایجاد اشتغال برای ۱۸۰ نفر از سربازان مستعد و علاقه‌مند به کار در بخش معدن و صنایع معدنی نیروهای مسلح استان کرمان از طریق طرح سرباز خدمت است. ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا