معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در فولاد مبارکه:
فولاد مبارکه الگوی سایر صنایع بزرگ کشور در حوزه فناوری و نوآوری/ ضرورت مراقبت از پرچم‌داری فولادمبارکه در این حوزه

به عنوان صریح‌ترین و بی تعارف‌ترین مدیران این کشور فولاد مبارکه را در حوزه نوآوری و فناوری شماره یک کشور می‌دانم، بسیاری از شرکت‌های پتروشیمی که بزرگ‌تر از فولاد مبارکه هستند، زمانی که می‌پرسند چکار باید در حوزه فناوری و نوآوری انجام دهند، ما الگو گرفتن از فولاد مبارکه را به آنها پیشنهاد می‌دهیم.

برخی از شرکت‌ها یک سال زودتر از فولادمبارکه برای فعالیت در حوزه نوآوری آمده بودند اما به آنها پیشنهاد الگو گرفتن از این شرکت را داده‌ایم.

مسئولان فولاد مبارکه باید مراقب پرچم‌داری فولاد مبارکه در حوزه توسعه نوآوری در کشور باشند، همه صنایع می‌دانند که رقابت دقیقا در خط‌های فناوری و ارزش افزوده در این محور تعریف می‌شود، ما در کشور یک پرچم‌دار به عنوان رهبر انقلاب داریم که بزرگ‌ترین داعیه‌دار حمایت از جریان نوآوری است، سیاست‌های کلان کشور که توسط رهبر معظم انقلاب انتخاب شده تاکید بر این دارد که ضریب تحقیق و توسعه باید به ۴ یا ۵ درصد برسد، این دستور رهبر معظم انقلاب است، این چهار درصد را مجموعه زیان ده نمی‌تواند انجام دهد از این رو فولاد مبارکه به عنوان سرمایه ملی در این زمینه باید تا هشت درصد پیشرفت خود را برساند.

انتظار داریم که سرمایه صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر پیشروی فولاد مبارکه امسال به سه هزار میلیارد تومان برسد و ما هر کمکی لازم باشد خواهیم داشت تا این کار به سرانجام برسد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا