قدردانی معاون وزیر نفت از مدیرعامل و هیات مدیره هلدینگ پتروپالایش اصفهان برای انجام پروژه های شاخص دراین مجموعه

به گزارش پایگاه خبری سبا724، پتروپالایش اصفهان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از پروژه های این مجموعه بازدید کرد.

در آخرین روزهای شهریورماه امسال معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران در بازدید از پروژه های هلدینگ پتروپالایش اصفهان ضمن قدر دانی از طرح های انجام شده در این شرکت  توسط مدیریت پالایشگاه اصفهان گفت: قدردان مدیران این شرکت هستیم به جهت اجرای پروژه های زیست محیطی،مسائل امنیت انرژی و اتفاقات خوبی که در شهر انرژی رخ داده است.

جلیل سالاری ، با اشاره به راه اندازی بخش های مختلف در هلدینگ پترو پالایش که زنجیره انتقال و توزیع را تکمیل کرده است افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای حل مشکل کمبود آب پالایشگاه رخ داده است که مهمترین آن تصفیه آب و ذخیره سازی آب است . اقداماتی که در این راستا در استان اصفهان انجام شده است قابل تقدیر است .

وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات اساسی که امروز کشور با آن درگیر است بحث نفت کوره است افزود: قطعا نفت خامی که از طریق خط لوله مارون تحویل می دهیم، این میدان ، میدان دائمی نیست و قابل تغییر است و لذا باید پیش بینی کنیم که نفت خام ما سنگین خواهد شد؛ و با سنگینی نفت خام کیفیت و درصد استحصال آن سخت تر خواهد شد.

معاون وزیر نفت در جمع مدیران پالایشگاه اصفهان گفت: افزایش میزان نفت کوره یکی از چالش هایی است که با اضافه شدن گوگرد نفت خام با آن روبه رو می شویم .

وی تاکید کرد: در پالایشگاه اصفهان اولین مسله ای  که باید مورد تدبیر مدیران واقع شود بحث اصلاح کیفیت  نفت کوره است و در فرآورده‌های نفتی علاوه بر در نظر گرفتن بحث کمی باید به کیفی سازی هم توجه شود تا بتوانیم فرآورده های سبک را تولید کنیم.

معاون وزیر نفت گفت: امروز در افق پتروپالایش اصفهان طرح های خوبی از جمله واحد RHU مد نظر قرار گرفته است ؛ باید در همه پالایشگاه های کشور این واحد به عنوان اولویت مد نظر قرار گیرد.

سالاری به این مسئله اشاره داشت: در تبصره یک قانون بودجه امسال نیز به این مسله توجه ویژه شده است که ۴۰ درصد سود از سهم ناخالص شرکت ها را برای انجام پروژه ها در پالایشگاه های کشور اختصاص یافته است، امیدواریم با این عمل چالش هایی که در بخش بیرونی داریم مرتفع شود.

سالاری اضافه کرد: معتقدیم پروژه های در دست اجرای پتروپالایش اصفهان نیز ضروری است و باید به بهره برداری برسد ولی اصل قضیه و آنچه در  قانون هم به آن اشاره شده و در تبصره ۱۴  قانون نیز وجود دارد؛ تاکید بر صادرات نفت کوره است که باید برای این چالش تدبیر شود .

وی تاکید کرد: باید در سال جاری اولویت اساسی همه پالایشگاه های کشور متمرکز بر اصلاح شاخص کیفی نفت کوره باشد.

معاون وزیر نفت گفت: اقدامات صورت گرفته در پتروپالایش اصفهان در بازه زمانی ۴ ماهه  بسیار قابل تحسین است؛ زیرا وقتی یک مجموعه تولیدی در همه حوزه ها بتواند گام بردارد واقعا کار بزرگی انجام داده است .

سالاری افزود: مجموعه اقدامات هلدینگ پتروپالایش اصفهان که در یک محیط زنده در حال انجام است از اصلاح خطوط گرفته تا حمل و نقل و احداث دیگر واحدها ؛ همه این ها کارهای بزرگی است که در راستای حوزه امنیت تولید انجام می شود .

وی با قدر دانی از مدیران پالایشگاه اصفهان در مدیریت انرژی تاکید کرد: بابت خرد جمعی که برای پیشرفت این مجموعه انجام شده است از هیات مدیره هلدینگ پتروپالایش اصفهان قدردانی می کنیم؛ از مدیر عامل پالایشگاه جناب اقای دکتر قدیری که از زمان تصدی شان در این مجموعه منشأ خیر و برکت بوده اند هم برای استان اصفهان و هم درکشور صمیمانه قدردانی می کنیم ؛دکتر قدیری  برای پتروپالایش اصفهان اثرگذار بودند و موجب درخشش هر چه بیشتر مجموعه پالایشگاه اصفهان شدند.

معاون وزیر نفت ابراز خرسندی کرد: خوشبختانه با مدیریت دکتر قدیری در پتروپالایش اصفهان وفا و همدلی بسیار خوبی بین نیروهای جوان در پالایشگاه اصفهان شکل گرفت و در مدیریت ها از توان جوانان استفاده شد این ها همه از برکات وجود ایشان بوده است.

سالاری افزود:ا نجام پروژه های مختلف به صورت همزمان واقعا به توان بالای مدیریتی نیاز دارد که خوشبختانه دکتر قدیری از این توان برخوردار بوده اند که بدون کوچکترین حادثه ای این کارها را انجام داده اند . این ها هم به لطف خدا و هم دانش اعضای هیات مدیره ، مدیر عامل و تلاش کل مجموعه هلدینگ پتروپالایش بوده است .

وی افزود: امیدواریم با  وجود شرکت های دانش بنیان الگوهای جدید و نوینی که در مجموعه صنعت نفت در بخش پایین دستی در حال نهادینه شدن است برای کل کشور الگو شود و از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در کلیه بخش های صنعت نفت استفاده شود.

 

***با حمایت های هیات مدیره هلدینگ پتروپالایش اصفهان گام های بزرگی در صنعت نفت برداشته ایم

در ادامه نیز محسن قدیری مدیر عامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان ضمن خیر مقدم به معاون وزیر نفت و هیات همراه و قدر دانی از بابت بازدید طرح ها و پروژه های هلدینگ پتروپالایش اصفهان توسط مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با حمایت های خوب آقای مهندس جلیل سالاری ، مدیر عامل پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران توانسته ایم گام های مهمی در پالایشگاه اصفهان برداریم.

دکتر محسن قدیری افزود: آنچه که امروز در پتروپالایش اصفهان به بار نشسته ثمره تلاش ها و حمایت های  هیات مدیره پتروپالایش اصفهان بوده است . خوشبختانه کارهای مهمی در دست اجرا داریم که از این محل مشکلات پتروشیمی اصفهان را نیز رفع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی انجام شده ان شاء الله تا سال آینده پتروشیمی اصفهان را به یک شرکت سود ده تبدیل کنیم.

قدیری افزود: کار بزرگی نیز در زنجیره ارزش صنعت نفت اتفاق افتاده است که هدف گذاری ما تولید بنزین یورو ۵ و افزایش تولید آن است .

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا