پایش سلامت و پیشگیری از عوارض فعالیت بدنی بالا در زوار اربعین با اپلیکیشین ایرانی

به گزارش سبا724، شهروز صیفوری، مدیر عامل شرکت دانش بنیان بیاب سلامت در خصوص اپلیکیشن خود تشریح کرد: ما با سرمایه گذاری و همت گروهی از فعالان بخش خصوصی و متخصصین حوزه تغذیه ، از سال 1387 زیرساخت ها و محصولات گوناگونی را در جهت ارتقا سلامت جمعی، توسعه داده ایم .

او ادامه داد: یکی از حوزه هایی که در مراسم اربعین میتواند کمک رسان زائران عزیز باشد، آنالیز جیره های غذایی در جهت جلوگیری از بیماری های ناشی از سوتغذیه و همچنین هدر رفت منابع از خدمات این مجموعه است.

اختلالات الکترولیت در بدن

در اربعین حسینی با توجه به فعالیت بدنی بالا، پیاده روی طولانی و خستگی شاهد بهم ریختگی الکترولیت های بدنی هستیم و درنتیجه دچار گرفتگی عضلانی می شویم.الکترولیت ها عناصر و ترکیباتی هستند که به طور طبیعی در بدن وجود دارند. آنها عملکردهای فیزیولوژیکی مهم را کنترل می کنند. نمونه هایی از الکترولیت ها عبارتند از:کلسیم، کلرید، منیزیم، فسفات، پتاسیم ، سدیم و …. این مواد در خون، مایعات بدن و ادرار شما وجود دارند؛ آنها همچنین با غذا، نوشیدنی و مکمل ها تأمین می شوند.اختلال الکترولیت زمانی اتفاق می‌افتد که سطح الکترولیت‌ها در بدن شما خیلی زیاد یا خیلی کم باشد. برای اینکه بدن شما به درستی عمل کند، الکترولیت ها باید در یک تعادل نگه داشته شوند. در غیر این صورت، سیستم های حیاتی بدن می توانند تحت تأثیر قرار گیرند. عدم تعادل شدید الکترولیت می تواند باعث مشکلات جدی مانند کما، تشنج و ایست قلبی خواهد شد. در این راه اپلیکیشن بیاب سلامت با کمک هوش مصنوعی کمک رسان زائران خواهد بود.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: ایجاد غرفه در مسیر پیاده روی و پایش سلامت زوار همچنین پایش فعالیت بدنی زوار و ارائه پیشنهاد و جیره های غذایی مناسب با توجه به خدمات موکب های مسیر از طریق اپلیکیشن به ایشان و همکاری با موکب داران و شناسایی جیره غذایی قابل توزیع توسط آنها و معرفی آنالیز غذاها به زوار همینطور ارائه گزارش به زوار از تاثیر پیاده روی اربعین بر سلامت آنها در پایان سفر از جمله خدماتی است که این شرکت می تواند ارئه دهد.

وی در پایان تاکید کرد: هر فرد تنها با یک خط اینترنت و گوشی هوشمند میتواند از تمامی خدمات گفته شده به نحو احسن بهره مند شود.

منبع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا