اکتشافات معدنی باید با جدیت بیشتری انجام شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در بخش معدن کشور پایش مناسبی انجام نشده و اکتشافات معدنی باید با جدیت بیشتری انجام شود.

به گزارش  سبا724، پس از بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت فولاد مبارکه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فولاد مبارکه از معادنی که از گذشته پایش شده برخوردار بوده و هست اما کافی نیست چرا که پاسخگوی طرح‌های توسعه این مجموعه نیست.

وی ادامه داد: ما باید به دنبال کشف ذخایر معدنی جدید باشیم و امیدواریم با کمک فولاد مبارکه، اکتشافات معدنی جدیدی را آغاز کنیم. از این جهت، مشکل کمبود مواد اولیه این صنعت نیز حل خواهد شد.

نیروگاه فولاد مبارکه؛ یکی از بهترین نیروگاه‌ها با کارایی بالا

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه نیروگاه و برق جزو زیرساخت‌های توسعه هر کشور است، ابراز کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی فولاد مبارکه -که در مرحله بهره‌برداری است تا نیاز این مجموعه به انرژی را تأمین کند-، یکی از نیروگاه‌های بسیار پیشرفته‌ای است که تجهیزات آن توسط گروه مپنا ساخته شده است.

وی افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی فولاد مبارکه دارای سه بخش است که 2 واحد آن توربین گاز کلاس F از نوع MGT80 و یک واحد دیگر آن، توربین بخار با مقیاس ۳۱۰ مگاوات است که مجموع ظرفیت این نیروگاه به حدود ۹۳۰ مگاوات می‌رسد و در کشور یکی از بهترین نیروگاه‌ها با کارایی بالاست.

برنامه جایگاه جهانی در تکمیل زنجیره ارزش فولاد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه کارایی نیروگاه سیکل ترکیبی فولاد مبارکه ۵۸.۵ درصد است، گفت: خوشبختانه شاهد پیشرفت این طرح در فاصله زمانی بسیار کوتاه (۱۶ ماهه) هستیم. مردم باید بدانند که با تکیه به توان داخلی می‌توانیم نیروگاه‌هایی با ظرفیت بالا احداث کنیم تا ایران در حوزه ساخت نیروگاه در جهان شناخته شود.

وی با بیان اینکه توسعه کیفی در فولاد مبارکه محقق شده و نسبت به توسعه کمی، دارای اهمیت بیشتری است، ادامه داد: درصدد هستیم که در تکمیل زنجیره ارزش فولاد در دنیا شناخته شویم. نیروگاه سیکل ترکیبی فولاد مبارکه روند تولید فولاد را به صورت خوداتکا پیش می‌برد و از این جهت باید به فولاد مبارکه تبریک گفت.

علی آبادی تاکید کرد: فولاد مبارکه در سایر تجهیزات مورد نیاز خود ازجمله لوکوموتیو توجه زیادی به تولیدکنندگان داخلی داشته است و این اقدام جای تقدیر و تشکر از مردم و مدیران فولاد مبارکه دارد. امروز توجه اصلی برای تأمین عمده تجهیزات به‌کارگرفته شده در فولاد مبارکه به تولیدات داخلی است که امر بسیار مهمی است.

منبع:  مهر

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا