ورود ۶۰۰ اتوبوس به ناوگان حمل ونقل پایتخت

تهران – ایرنا – رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران برای بیش از ۶۰۰ اتوبوس هزینه‌ها را پرداخت کرده که قرار شده پس از اربعین به ناوگان حمل و نقل تهران وارد شوند.

به گزارش سبا724، مهدی چمران روز سه‌شنبه پیش از آغاز یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران درباره تامین ۳۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر تا مهرماه به جلسه روز گذشته با ۲ اتوبوس‌ساز اشاره کرد و گفت : یک نفر از آنها از ساخت ۳۰ اتوبوس خبر داد اما بعید می‌دانیم تعداد اتوبوس‌ها از ۱۰۰ دستگاه بگذرد.

وی با اشاره به تفاهم شهرداری، وزارت‌خانه های صمت و نفت عنوان کرد: مقرر شد برای خرید تاکسی برقی تسهیلات پرداخت شود.

به گفته وی، هزینه یک تاکسی برقی یک میلیارد تومان است که ۴۰۰ میلیون تومان وزارت نفت پرداخت می‌کند و بیش از ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود و رقمی نیز برای تاکسی قبلی مالک در نظر گرفته می‌شود و راننده می تواند با داشتن مبلغ کمی، تاکسی برقی خریداری کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره تردد موتورسیکلت‌ها در سطح شهر، نیز گفت: موتورسیکلت‌های برقی به گونه‌ای تنظیم خواهد شد که سرعت آن بیشتر از ۶۰ کیلومتر نباشد.

هنوز مقصر حادثه مرگ دو کودک در منطقه ۱۶ مشخص نشده است
چمران درباره حادثه فوت دو کودک در بوستان زیتون منطقه ۱۶ تهران نیز گفت: باید فکری به حال Hse و ایمنی کرد؛ هنوز مقصر حادثه غرق شدن دو کودک مشخص نشده؛ در این بوستان چیزی کم و کسر نگذاشتند.

دعوت از وزیر نفت برای حضور در شورا/اعضای شورا هفته آبنده مرخصی گرفتند
اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز سه‌شنبه یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه خود را با سخنان مهدی چمران رئیس این شورا آغاز کردند و وی توضیح داد که تعدادی از اعضا برای اربعین حسینی به کربلا می‌روند.

وی افزود: اغلب اعضا برای سفر اربعین مرخصی گرفتند و بنابراین هفته آینده صحن شورا به دلیل مرخصی قانونی اعضا برگزار نمی شود.

چمران با بیان اینکه شورا تعطیل نیست و همکاران کار خود را انجام خواهند داد، گفت: این شورا هیچ گاه از یک ماه فرصت خود برای مرخصی استفاده نکرد مرخصی به ۱۵ روز هم نرسیده است.

چمران با اشاره به انتشار اخباری مبنی براینکه کارهای شهر خوابیده و اعضا به کربلا رفته اند، از رسانه ها خواست انصاف را رعایت کنند و افزود: این موضوع به دور از انصاف است و کاری نخوابیده است.

وی با اشاره به خرید خودروهای برقی اظهار داشت: وقتی مترو در کنار اتوبوس های برقی فعالیت می کند، وزارت نفت مابه ازای صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی را می پردازد؛ بنابراین از وزیر نفت دعوت کردیم که در صحن شورا حاضر شوند.

پیشنهاد تعیین روز و ساعت کاری برای ساخت و سازها
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به ارایه تذکرات پرداختند و مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: شهروندان در تماس با ۱۳۷، ۲۲۰ هزار شکایت را ثبت و شکایت ها مربوط به آلودگی صوتی ناشی از ساخت و ساز، سد معبر مصالح ساختمانی، ایمن سازی ساخت و ساز مسکونی و ایمن سازی تخریب مسکونی، بوده است.

وی با بیان اینکه ۵۱ درصد شکایت شهروندان مربوط به آلودگی صوتی ناشی از ساخت و ساز است، پیشنهاد کرد که برای آسایش ساکنان باید برنامه زمان بندی اجرای طرح، رفع سد معبر در مدت معین شده، تعیین روز و ساعت کاری برای ساخت و سازها، انتشار مجوزهای صادره پلاک های در حال ساخت و مواردی از این قبیل در سامانه تهران من ثبت شود تا رضایتمندی حاصل شود.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه سخنان عباسی به آلودگی صوتی ناشی از موتور سیکلت ها اشاره کرد و آن را را وحشتناک توصیف کرد و گفت: کمتر به آلودگی صوتی پرداخته شده است و باید سایر نهادها در کنار مدیریت شهری در این خصوص به میدان بیایند.

تقدیر از وزیرصمت/ضرروت برخورد با بی قانونی
پرویز سروری نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در زمان تذکر خود، از وزیر صمت تشکر کرد و گفت: از زمانی که از مجلس رأی اعتماد گرفتند، موضوع حمل و نقل عمومی را در اولویت قرار داده اند.

وی خواستار برخورد جدی با بی قانونی شد و افزود: برای رعایت قانون، نباید به عنوان یک کار تشریفاتی بنر نصب کنند که به بانوان بدحجاب خدمات ارائه نمی شود.

وی با بیان اینکه از شهرداری می خواهیم موضوع را جدی گرفته و با کسانی که بی قانونی می کنند، برخورد کند، اظهارداشت: گزارشاتی داریم که در مراکزی همچون میادین میوه و تره بار و فروشگاه های شهروند و مراکز سلامت، اقدام جدی برای اعمال قانون در این زمینه انجام نمی شود.

انتقاد از بی توجه شهرداری به برخی مصوبات شورا
احمد صادقی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در زمان تذکر خود ، گفت: تذکر من ناظر به عدم توجه و اهتمام کافی شهرداری تهران به برخی مصوبات و صورتجلسات و مکاتبات شورا است.

وی به شهردار تهران تذکر داد و گفت: هنوز در خصوص طرح الزام شهرداری تهران به ارایه لایحه در راستای تحقق شعار سال اقدامی پس از چهار ماه، انجام نشده است.

صادقی با بیان نمونه ای دیگر نیز گفت: نحوه اتصال شهرداری های کشور به درگاه واحد توسط شهرداری تهران نیز بعد از گذشت ۲ ماه هیچ اقدامی انجام نشده و هیچ گزارشی هم ارسال نشده است.

ضرورت فروش املاک شهرداری به قیمت روز
حبیب کاشانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران از اینکه شهرداری تهران وضعیت رها شدن خودروها در پارکینگ خاوران را پیگیری کرد ، تقدیر کرد و خواستار ادامه اقدامات باقیمانده شد و گفت: خودروهای از جمله بنز، سمند، پژو، مگان، نیسان، مزدا، اتوبوس، مینی بوس و خودروهای سنگین و ماشین آلات شهرسازی و دیگر خودروها در این پارکینگ ها رها شده اند.

وی در ادامه زمان تذکر خود، گفت : شهرداری برای تعیین تکلیف ۶ ملک باید بر اساس قیمت کارشناسی روز بابت تسویه بدهی بانک اقدام کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: فروش ۶ فقره ملک باید با برآورد قیمت روز و لحاظ کردن قیمت عوارض ساختمانی انجام شود و پس از ارزیابی های صورت گرفته توسط کارشناس، به فروش برسند.

ضرورت تعیین تکلیف درختان خشک پایتخت
مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: موضوع وجود درختان خشک در شهر تهران باید یک بار برای همیشه تعیین تکلیف شود.

وی از شهرداری تهران خواست تعیین تکلیف درختان خشک را در دستور کار قرار دهند تا هیچ درخت خشکی در تهران وجود نداشته باشد.

نامه به شهردار برای ضرروت حفظ عفاف و حجاب در اماکن زیر نظر شهرداری/ تذکر به حضور معتادان متجاهر
مهدی اقراریان دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تذکر قبلی خود در مورد رعایت عفاف و حجاب در اماکن زیر نظر شهرداری تهران، اظهار داشت: بنده نامه ای به شهردار تهران ارسال می کنم و امیدواریم پاسخی در مورد اقدامات صورت گرفته از سوی شهردار داده شود.

وی با اشاره به بازدید از منطقه ۱۶ شهرداری و عدم حضور شهردار منطقه، گفت: اختلاف فاحشی در کیفیت زندگی و خدمت رسانی بین مناطق شمالی و جنوبی وجود دارد و مردم موضوعاتی را شامل حضور گسترده معتادان متجاهر و فروشندگان مواد مخدر و متکدیان مطرح کردند که جمع آوری فروشندگان مواد مخدر وظیفه فراجاست اما در مورد متکدیان باید گزارش داده شود.

رئیس کمیته حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه ساکنین انتظار داشتند که پایانه اتوبوسرانی یاخچی آباد منتقل شود، خاطرنشان کرد: احداث کلانتری یکی دیگر از درخواست های شهروندان بود. در مورد مسجد قمر بنی هاشم نیز پلاک هایی تملک شده که به مسجد الحاق شود و نیاز به همکاری شهرداری دارد.

ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران، با تایید سخنان اقراریان گفت: دیروز در بزرگراه شهید چمران و هم در بزرگراه یادگار امام در چندین نقطه تجمع چهار پنج نفری معتادان با فاصله ۵۰ یا صد متر را دیدم، ای کاش شهرداری و نیروی انتظامی کلونی‌های اصلی تجمع معتادان را نمی‌زدند؛ اینها در دو سه نقطه شهر متمرکز بودند، اما الآن منظر همه شهر از معتاد متجاهر و کارتن‌خواب آلوده شده و به هر محله‌ای که می رویم؛ مردم از معتادان متجاهر و کارتن خواب‌ها می‌نالند.

وی ادامه داد: بزرگراه‌های اصلی و زیبای شهر که معرف فضای سبز و انضباط شهری بودند؛ مثل یادگار امام و شهید چمران که از جنوب تا شمال تهران گسترش دارند؛ محل و نماد نازیبای شهر تهران شدند. نمی‌دانم به کی و کجا تذکر دهم؟!

تغییر نام یک میدان و ۱۸ معبر در پایتخت
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه جلسه امروز خود ، بررسی صورتجلسه کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران را در دستور کار قرار دادند و بر این اساس به تغییر نام یک میدان، یک خیابان و ۱۷ کوچه رای دادند.

بر این اساس در منطقه ۲۱ تهران کوچه صاحب الزمان (عج) به نام شهید سید محمد اسحاقی، کوچه دوم به نام شهید جعفر عباسپور باغان، کوچه آزادی در خیابان امام حسین (ع) به نام شهید صبور رستمی و کوچه آزادی در خیابان شهید طالقانی به نام شهید حسن تقی خندابی، کوچه یکم در خیابان امام خمینی(ره) به نام شهید حسین شعبانی تغییر یافت.

همچنین در ادامه تغییر نام در منطقه ۲۱، کوچه شریعتی به نام شهید محمدرضا فرقانی، کوچه ولیعصر (عج) به نام شهید مهدی مجیدی، کوچه بنفشه به نام شهید داوود شریفی، کوچه هشت متری یکم به نام شهید غلامرضا قربانی، کوچه توحید به نام شهید افراسیاب امیری تغییر نام یافت.

در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر تهران خیابان گلستانک در منطقه ۲۱ را به نام شهدای مگاموتور تغییر نام دادند.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بررسی صورتجلسه کمیسیون نامگذاری ، چندین تغییر نام در منطقه ۱۴ را انجام داده و بر این اساس، کوچه اردیبهشت به نام شهید هادی محبی، کوچه متحدی به نام شهید سید محمد حسین میردوستی، کوچه تیر به نام شهید محسن عباسی، کوچه بامداد به نام شهیدان رجبعلی و حسنعلی شاکری، کوچه شاهد ۶ به نام شهید علیرضا مشجری، کوچه پویش ۳ به نام شهید حمید صبوری، میدان فاقد نام به شهید احمد باجلانی و کوچه اول در میدان کلانتری به نام شهید حسین چلندری تغییر نام یافت.

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا