چالش های کسب و کار آزادکاران در اقتصاد کشور

لزوم تعریف دقیق و مشخص از واژه آزادکار، شناسایی دقیق این افراد و ایجاد زیست بوم آزادکاری، سازماندهی و نهادسازی در این حوزه، لزوم برگزاری رویدادها برای معرفی این حوزه و شناساندن صحیح آن، ایجاد میز خدمت برای فریلنسرها، ارائه آموزش­های استاندارد جهانی و توجه به نقش منتورها برای آمادگی افراد برای ورود به بازار کار بین المللی، ارائه خدمات زیرساختی مناسب به منظور گسترش و تعمیق بازارها، از مهمترین مباحثی بود که در این نشست مطرح شد.

به گزارش سبا724، صاحب نظران حاضر در این نشست متشکل از کارشناسان معاونت، نمایندگان برخی سکوهای آزادکاری و پژوهشگران و اندیشکده های مرتبط با این حوزه در خصوص موضوعاتی از قبیل اقتصاد گیگ و کار سکوها و نحوه شمول افراد در آن، دلایل رشد سکوهای کار، ویژگی های آنها، معایب و مزایای این نوع از کار برای کارفرمایان و کارگران و دغدغه های آزادکاران به بحث و تبادل نظر پرداختند.

همچنین چالش ­های اساسی فعالان این حوزه مانند نحوه تراکنش­های مالی بین­ المللی، قراردادهای ارزی، مالیات­ها و عدم ارائه حمایت­های اجتماعی با توجه به فقدان صرفه­های اقتصادی بیمه ­های خویش فرما، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در خصوص بیمه ­های آزادکاران، توجه به عدم تخریب فضای نوآوری به بهانه حمایت و پوشش­های حمایتی، لزوم ایجاد یک نظام تامین اجتماعی دقیق و متقن و توجه به تفاوت شرایط فریلنسرها از دیگر موضوعات و مباحث مطرح شده در این نشست بود.

گزارش سیاستی مرتبط با این موضوع با محوریت اندیشکده های مربوطه به زودی از سوی دفتر سیاستگذاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری تدوین و ارائه خواهد شد.

منبع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا