آغاز ارزیابی طرح های فناورانه فراخوان حمایت از هسته‌های فناور

پس از پایان بازه زمانی ثبت طرح در فراخوان، طرح‌های ثبت شده از نظر رزومه و خلاصه طرح، مورد بررسی اولیه قرار گرفتند و طرح‌هایی که حائز شرایط مطرح شده در فراخوان بودند، به تأیید اولیه رسیدند.

به گزارش سبا724، این فراخوان متشکل از متخصصان و کارآفرینان ایرانی با پیشینه تحصیل، پژوهش و اشتغال در خارج از کشور از 20 اردیبهشت ماه 1402 آغاز به کار کرد و متخصصان واجد شرایط فرصت داشتند ایده‌ها و طرح‌های فناورانه خود را تا 31 خرداد ماه، در سامانه چلنج ثبت کنند که البته با پایان بازه فراخوان و با توجه به درخواست متخصصان، مهلت ارسال طرح تا 10 تیرماه تمدید شد و تا پایان مهلت شرکت در فراخوان، بیش از 350 طرح در سامانه چلنج ثبت شد.

پس از پایان بررسی اولیه طرح‌ها، جهت دریافت اطلاعات تکمیلی طرح‌ها برای ارزیابی تخصصی، کاربرگ اطلاعات طرح در اختیار مسوولان طرح‌ها قرار داده شد.

با دریافت کاربرگ‌های تکمیل شده، فرایند ارزیابی تخصصی آغاز شده است؛ طرح‌ها ابتدا توسط سر ارزیابان فراخوان مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورت تکمیل بودن اطلاعات، مسوولان طرح به جلسه ارزیابی تخصصی دعوت می‌شوند.

در جلسه ارزیابی تخصصی، مسئولین طرح‌ها در حضور کمیته تخصصی متشکل از داور فنی، کسب‌وکاری و سرارزیابان، به ارائه طرح خود می‌پردازند و داوران حاضر در جلسه، جهت بررسی ابعاد فنی و کسب‌وکاری طرح، سؤالات خود را مطرح می‌کنند و بر اساس پاسخ‌های دریافتی، وضعیت طرح را جهت دریافت حمایت مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

پس از پایان جلسات و در جمع‌بندی صورت گرفته بر اساس نظرات داوران، نتیجه ارزیابی طرح مشخص خواهد شد و به اطلاع فناوران خواهد رسید.

گفتنی است جلسات ارزیابی تخصصی از نیمه مرداد ماه 1402 در حال برگزاری است و تاکنون بیش از 20 جلسه ارزیابی تخصصی برگزار شده است.

منبع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا