ارتقای امنیت اماکن با سامانه ایرانی مبتنی بر اینترنت اشیا

یک شرکت دانش‌بنیان، سخت‌افزارهای امنیتی مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا را طراحی و تولید کرده که کمک شایانی به ارتقای امنیت اماکن می‌کند.

به گزارش  سبا724، سید محمد الیاس موسوی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان آزمون الکترونیک خزر با اشاره به تولید سامانه‌های سخت‌افزاری امنیتی مبتنی بر فناوری‌ اینترنت اشیا عنوان کرد: فعالیت اصلی این شرکت طراحی و ساخت تجهیزات مبتنی بر اینترنت اشیاء است. بر اساس بررسی‌های متخصصان شرکت، سیستم‌های امنیتی موجود در بازار با طراحی‌های قدیمی و عملکرد کاملاً آفلاین در حال عرضه به بازار بود؛ از این‌رو با توجه به تجربه شرکت در زمینه طراحی و ساخت سیستم‌های سخت افزاری مبتنی بر اینترنت اشیاء تصمیم به طراحی و تولید اولین سیستم امنیتی بر پایه IOT یا اینترنت اشیاء گرفته شد.


این فعال فناور با اشاره به کاربردهای گسترده سامانه‌های امنیتی هوشمند ساخت داخل گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، تامین امنیت یکی از اصلی‌ترین لازمه‌ها به شمار می‌رود و بنابراین،مخاطبان محصول تمام منازل مسکونی، تجاری، اداری و … هستند.


مدیرعامل شرکت آزمون الکترونیک خزر، با اشاره به توسعه این محصول مبتنی بر شرایط بومی کشور عنوان کرد: در حال حاضر، ‌نمونه موفق، کاربردی و تجاری سازی شده با قابلیت‌های محصول این شرکت با نام آیومکس در بازار داخلی وجود ندارد.


موسوی، از صرفه‌جویی ارزی حاصل از داخلی‌سازی تجهیزات امنیتی هوشمند گفت و افزود: نمونه‌های وارداتی قیمت تمام شده بسیار بالایی دارند و با توجه به قرارگیری سرور چنین سیستم‌هایی در خارج از کشور معمولاً استفاده از آن‌ها با مشکلاتی فراوانی همراه است.

وی افزود: قیمت تمام شده این محصول با توجه به ویژگی‌ها و امکانات بیشتری در که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد در حال حاضر از سایر سیستم‌های امنبتی موجود در بازار کمتر است.

این فعال فناور، با تاکید بر این که ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان همواره با قوانین و بروکراسی‌ اداری فراوانی همراه است، ادامه داد: در خصوص نقش مردم در حمایت از محصولات تولید داخل باید به این نکته توجه کرد که چنانچه شرکت‌های داخلی اقدام به تولید و ارائه محصولات با کیفیت کنند قطعاً از حمایت اکثریت مردم برخوردار خواهند بود.

منبع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا