دانش بنیان ها در تکاپوی ساخت بزرگترین موکب ها برای زائران اربعین

مدیر یک شرکت دانش بنیان از آماده سازی بزرگترین موکب‌های اربعین امسال از سوی این شرکت در منطقه ایلام خبر داد.

به گزارش  سبا724، سالار طایفه، مدیر شرکت فناوران رستار سامانه که در زمینه طراحی و اجرای سازه های ژئودزیک فعالیت دارد، گفت: این شرکت دو محصول بزرگ تولید می کند که یک محصول دانش بنیان است به نام بلک پنی مادون قرمز و یک محصول هم سازه های ژئودزیک است که آن را به عنوان محصول خلاق ثبت کرده ایم. این محصول روی مخازن نفتی هم قابل استفاده است.

وی در ادامه افزود: سازه‌های ژئودزیک، سازه های گنبدی هستند و در واقع یک کره ژئودزیک از المان‌های مستقیم و مثلثی می‌تواند با استفاده از کمترین مصالح، بیشترین سطح را بپوشاند. در دنیا حدود شش، هفت سال است که روی این محصول کار می کنند، اما در ایران، تا قبل از ما شرکتی به صورت تخصصی در مورد آن کار نکرده بود.

وی با بیان اینکه شرکت طراحی و اجرای سازه های ژئودزیک از سال 96 فعالیت در این زمینه را آغاز کرده است، اظهار داشت: در واقع ما اولین شرکتی هستیم که به صورت تخصصی از صفر تا صد مجموعه یعنی از طراحی تا ساخت را بر عهده گرفتیم و کار را انجام رساندیم.

حضور موثر و فعال در نمایشگاه آباد ایران

مدیر شرکت فناوران رستار سامانه با اشاره به حضور این شرکت در نمایشگاه آباد ایران گفت: در این نمایشگاه استقبال بسیار خوبی از فعالیت ها و محصولات ما صورت گرفت؛ به طوری که بلافاصله و در عرض یک هفته قراردادی را با بنیاد مستضعفان برای موکب های کاروان ایلام منعقد کردیم. گزارش و خبر این موضوع در خبرگزاری صدا و سیما و تلویزیون ایلام هم پخش شد. همچنین معاون استاندار ایلام هم از این موکب ها بازدید کرد.

وی در ادامه افزود: برای احداث این موکب ها و راه اندازی آنها، تقریباً ۱۰ تن سازه را در مدت پنج روز نصب کردیم و ۱۱۰۰ متر مربع فضا را آماده بهره‌برداری کردیم که هم اکنون در حال پذیرایی از زائران اربعین است.

مدیر شرکت فناوران رستار سامانه با اشاره به استقبال زیاد از فعالیت ها و محصولات این شرکت در نمایشگاه آبادیران، افزود: به عنوان مثال بنیاد علوی و موسسه دانشمند برای احداث خانه ها و مدارس روستایی و بیمارستان‌های صحرایی تفاهماتی با ما داشتند. به طور کلی نمایشگاه آبادیران، فرصت بسیار خوبی بود و کمک زیادی به شرکت ما کرد.

منبع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا