حمایت ویژه بنیاد ملی علم ایران از تحقیقات حوزه شیمی زیست‌شناختی

بنیاد ملی علم ایران از تحقیقات حوزه شیمی زیست‌شناختی تا سه برابر حمایت‌های عاد

به گزارش  سبا724، بنیاد ملی علم ایران (INSF) در نظر دارد با هدف جهت‌دهی علمی و حمایت ویژه از اندیشمندان و محققان برجسته کشور برای ورود و عمق‌بخشی به تحقیقات در عرصه شیمی زیست‌شناختی ( Chemical Biology ) حمایت‌های ویژه‌ای را تا سقف سه‌ برابر شرایط عادی سایر طرح‌ها به اندیشمندان و محققان این حوزه ارائه کند.

شیمی زیست‌شناختی حوزه مشترک بین رشته‌های شیمی و زیست‌شناسی است. این حوزه شامل استفاده از تکنیک‌های شیمیایی، تجزیه و تحلیل و اغلب مولکول‌های کوچک تولید شده از طریق سنتزشیمیایی، برای مطالعه و دستکاری سیستم‌های زیستی است. شیمی زیست‌شناختی تلفیقی از رشته‌های بیوشیمی آلی، بیوشیمی، زیست‌شناسی سلولی و فارماکولوژی است.

در این شاخه از علم، برهم‌کنش‌های مواد شیمیایی شامل مولکول‌های کوچک طبیعی مانند لیپیدها، کربوهیدرات‌ها، پپتیدها یا مولکول‌های دارو و فلزات مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و جزئیات مکانیسم عملکرد بررسی می‌شود.

عنوان‌های عمده مورد حمایت در این فراخوان شامل مواردی همچون، توسعه پروتئین‌های حسگر فلوئورسنت نیمه‌مصنوعی برای اندازه‌گیری متابولیت‌های کلیدی در سلول‌های زنده، تولید مولکول‌های کوچک برای کنترل عملکرد پروتئین در سلول‌های زنده، مهندسی توابع پروتئین جدید برای کاربردها در پروتئومیکس عملکردی، سنتز نشانگرهای طیف‌سنجی جدید برای کاربرد در زیست‌شناسی سلولی و همچنین مطالعات مکانیکی روی کاندیداهای دارو است.

علاقه‌مندان و متقاضیان می‌توانند به منظور شرکت در این فراخوان با ذکر کد” Sc402101″ نسبت به ارسال طرح خود از طریق سامانه کایپر اقدام نمایند.

 

منیع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا