پیشرفت 12درصدی پروژه انتقال آب
وزیر صمت: آب دریای عمان به تمام مناطق سیستان و بلوچستان می رسد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پروژه شیرین سازی و نمک زدایی آب دریای عمان و انتقال آن به تمام شهرهای سیستان و بلوچستان و استان‌های شرقی کشور، پیشرفت ۱۲ درصدی داشته و با اعتبار ۱۶۰ هزار میلیارد تومانی که برای آن تخصیص یافته، باعث خرسندی است که به زودی کام مردم این دیار شیرین شود.

به گزارش  سبا724، عباس علی‌آبادی اظهارداشت: برای بازدید پروژه استراتژیک انتقال آب دریای عمان به شهرها و استان‌های شرقی کشور برنامه‌های فشرده‌ای داریم و آب شیرین آن به تمام روستاها و شهرهای استان سیستان و بلوچستان منتقل می شود.

وی گفت: انتقال آب به شهرها و روستاها موجب توسعه اشتغال و تولید می شود و می تواند رونق قابل توجهی را به دنبال داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: از قشرهای مختلف مردم و مسوولان درخواست همکاری و همراهی داریم تا پروژه به موقع اجرا شود.

وی با اشاره به آغاز طرح انتقال آب از دریای عمان به استان‌های شرقی کشور از سمت زاهدان و پیشرفت ۱۲درصدی پروژه طی یک سال و نیم، خاطرنشان کرد: در ابتدا مشکل آب شهر چابهار که سالهاست آب آن جیره بندی شده است، رفع و از آب شبانه روزی بهره‌مند می شود و در ادامه انتقال آب به دیگر شهرها و روستاها انجام خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: لوله‌گذاری خط انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان در مسیری قرار گرفته است که از مناطق تجمع جمعیت عبور کند تا نیاز آب استان تأمین شود و هدف ما سرعت‌بخشیدن به این پروژه است.

برنامه راه اندازی

علی آبادی افزود: این پروژه بسیار بزرگ و مهم است و هدف ما اتمام آن تا پایان سال آینده خواهد بود که این امر نیازمند یک همکاری ویژه برای انجام آن است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه صنعتی در سیستان و بلوچستان اولویت دولت است، اظهارداشت: برای تحقق این امر همه دستگاه‌های صنعتی بسیج شده‌اند و سرمایه‌گذاری گسترده‌ای برای این پروژه تخصیص‌ داده‌ شده است.

علی آبادی با ابراز امیدواری از اینکه تا سال آینده بسیاری از مشکلات بی آبی برطرف شود، تصریح کرد: چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است که می بایست در ابتدا آب آن تامین شود تا مردم دغدغه ای نداشته باشند.

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا