هم‌اندیشی نقش آفرینی ستاد توسعه زیست فناوری در حوزه بیوتکنولوژی صنعتی برگزار شد

نشست هم‌اندیشی نقش آفرینی ستاد توسعه زیست فناوری در حوزه بیوتکنولوژی صنعتی با حضور دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و تأثیرگذاران علمی این صنعت به میزبانی این ستاد برگزار شد.

به گزارش سبا724، در این نشست تخصصی  در خصوص «شناسایی چالش های حوزه زیست فناوری صنعتی و نقش آفرینی ستاد در رفع این موانع» بحث و تبادل نظر شد.

 دکتر متألهی در ابتدای نشست به تبیین رسالت و ماموریت‌های این ستاد پرداخت و هدف از برگزاری این نشست را یافتن الگوی های مناسب در راستای بهبود عملکرد این حوزه عنوان کرد.

محورهای اصلی این نشست صحبت در مورد چالش‌های فناورانه در افزایش مقیاس صنعتی، توسعه و طراحی سویه‌ها صنعتی جهت دستیابی به محصولات جدید با ارزش، توسعه تکنولوژی‌های جدید برای بهبود افزایش میزان تولید در رده‌های سلولی میکروبی و جانوری بود. در ادامه اساتید و خبرگان حاضر در نشست در مورد رویکرد ورود کشور به مساله توسعه سویه‌های صنعتی، استقلال علمی کشور و عدم وابستگی به شرکت‌های خارجی توسعه دهنده سویه با دبیر ستاد به بحث و همفکری پرداختند.

در این نشست وضعیت زیرساخت‌های فعلی کشور در تولید آنزیم‌های صنعتی، اسید آمینه‌ها، اسیدهای آلی و تولید بیواتانول از زیست توده‌های گیاهی متنوع بررسی شد. پس از مشخص شدن چالش‌های زیرساختی و فناوری این حوزه، با پیشنهاد اعضای حاضر در جلسه، بررسی جزئی تر و عمیق تر هر یک از چالش‌های فناورانه  به جلسات تخصصی در آینده موکول شد.

منبع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا