سامانه اطلاعات یکپارچه مکان مبنای ایمیدرو؛ آماده رونمایی

سامانه اطلاعات یکپارچه مکان مبنای ایمیدرو (IMSIIS)، آماده رونمایی است.

به گزارش سبا724، سامانه اطلاعات یکپارچه مکان مبنای ایمیدرو با هدف جمع‌آوری یا تولید داده‌های اکتشافی ایمیدرو طبق استاندارد نهایی و نیز یکپارچه سازی، تحلیل و به اشتراک گذاری اطلاعات استاندارد ایجاد شد.

طراحی این سامانه، طی مدت سه سال انجام شده و در آن، از سامانه‌های مطرح مشابه در دنیا الگوبرداری شده و توسط کارشناسان خبره داخلی بومی سازی شده است.

امکانات سامانه اطلاعات یکپارچه مکان مبنای ایمیدرو

از جمله امکانات سامانه اطلاعات یکپارچه مکان مبنای ایمیدرو، «ورود و ذخیره‌سازی داده های جدید و همچنین آماده‌سازی و مجتمع‌سازی داده‌های طرح‌های نهایی شده» و «دستیابی به اطلاعات مکانی و توصیفی و انجام پردازش‌های مختلف بر روی داده‌ها» است.

«ورود انواع داده‌های سه‌بعدی معدنی، وکتور، رستر، اسناد و مدارک و سایر داده‌های آرشیو به پایگاه داده سامانه»، «قابلیت سرویس گرایی با هدف اتصال به سایر سامانه‌های مرتبط از جمله وزارت صنعت معدن تجارت و زیرمجموعه های آن برای تبادل داده» و «پیاده‌سازی ابزارهای تعریف و ویرایش طرح برای تعریف اطلاعات طرح»، از دیگر امکانات سامانه مذکور است.

«تعاملات داده‌ای با آزمایشگاه برای ایجاد کدهای نمونه‌ برداری، تعیین نمونه‌های تکراری و ارسال نتایج نمونه‌های برداشت به آزمایشگاه و مشاهده نتایج آنالیز»، بخش دیگری از امکانات سامانه اطلاعات یکپارچه مکان مبنای ایمیدرو است.

«انجام برداشت میدانی برای ثبت داده‌های میدانی شامل 4 بخش داده‌های GPS Track، عکس، صوت و اطلاعات توصیفی در حین برداشت» و «قابلیت تصحیح محدوده های ثبتی به‌طور اتوماتیک و با استفاده از ابزارهای بومی تحلیل داده‌های مکانی و براساس معارض های اعلام شده»، امکانات دیگر سامانه یاد شده است.

ارتقای سامانه در مرحله بعدی

سامانه اطلاعات یکپارچه مکان مبنای ایمیدرو، با هدف ارتقا، در مرحله بعدی، برنامه‌های توسعه‌ای مختلفی از جمله توسعه زیرسیستم مدیریت مدل داده، توسعه زیرسیستم مدیریت بازخوردها، پیاده‌سازی شناسایی هوشمند محدوده‌های امیدبخش و غیره را طی خواهد کرد.

منبع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا