برپایی پاویون ملی شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه ملزومات پزشکی هند

سازمان توسعه و تجارت ایران با همکاری دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی قوانین و مقررات رفع تعهد ارزی می کند.

به گزارش سبا724، صادرات محصول برابر با ورود ارز به کشور است و به همین دلیل نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور دارد. مساله ای که در این حوزه مطرح است، عدم ورود ارز، محصول صادر شده در سال های اخیر است. به همین دلیل مساله  رفع تعهدات ارزی یکی از مسائل مهمی است که از سال 97 مطرح شده است. در همین راستا بانک مرکزی اقدام به ایجاد یک دستورالعمل جهت بازگشت ارز حاصل از صادرات کرده است.

این دستور العمل با هدف بازگشت ارز به چرخه تولید کشور تصویب شده و به موجب آن فعالیت صادرکنندگان مورد بررسی قرار می گیرد. طی این دستورالعمل آن دسته از صادرکنندگانی که تعهدات ارزی خود را رفع نکنند، نمی توانند از معافیت های مالیاتی برخوردار شوند.

جهت آشنایی هرچه بیشتر صادرکنندگان با قوانین و مقررات تعهد ارزی، سازمان توسعه تجارت با همکاری باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی قوانین و مقررات رفع تعهد ارزی می کنددر این کارگاه، شرکت های دانش بنیان صادراتی با قوانین، مقررات و بخشنامه های تعهدات ارزی آشنا می شوند. همچنین روش های بازگشت ارز، حل چالش های تعهد ارزی و مشکلات اختصاصی شرکت ها در هر حوزه از صنعت مورد بحث قرار می گیرد.

سرفصل­های اصلی این کارگاه شامل تشریح آئین نامه اجرایی تبصره (6) بند (ح) ماده (2) مکرر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تبیین مصوبات عمومی کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات و پاسخ به پرسش­های صادرات کنندگان است.

کارگاه آموزشی قوانین و مقررات رفع تعهد ارزی، یکشنبه 8 مردادماه 1402 از ساعت 9 تا 12 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. متقاضیان حضور در این کارگاه می توانند جهت ثبت نام به نشانی https://b2n.ir/x16794  مراجعه کنند. اطلاعات بیشتر از طریق تماس با شماره تلفن 021-63103334 قابل دسترسی  قابل دریافت است.

منبع: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا