درخواست بازنگری شورای آهن و فولاد در اعمال افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ گاز

شورای آهن و فولاد در نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به افزایش دوبرابری نرخ گاز فولادسازان،خواستار بازنگری در تصمیم افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ گاز این صنایع شد.

به گزارش سبا 724، شورای آهن و فولاد ایران در نامه‌ای خطاب به عباس علی‌آبادی (وزیر صنعت، معدن و تجارت) با بیان اینکه افزایش دوبرابری نرخ گاز فولادسازان باعث از بین رفتن مزیت نسبی گاز برای تولید فولاد خواهد شد، خواستار بازنگری در این تصمیم شده است.

در این نامه که به امضای روسای تشکل‌های زنجیره فولاد از جمله انجمن سنگ آهن ایران، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و انجمن نوردکاران فولادی ایران رسیده و رونوشت آن نیز برای معاون‌ اول رئیس جمهوری ارسال شده است، از ۳۰ برابر شدن نرخ گاز صنعت فولاد طی چهار سال گذشته انتقاد شده و تاکیده شده که بر اساس چه مبنایی نرخ گاز واحدهای احیاء مستقیم، حدود ۶۰ درصد خوراک پتروشیمی تعیین شده است؟

شورای آهن و فولاد همچنین با بیان اینکه با اجرای این مصوبه بسیاری از شرکت‌های کوچک فولادسازی زیانده و چه بسا در سال رشد تولید دچار تعطیلی خواهند شد، سوال کرده که چرا بر خلاف قانون بودجه، نرخ سوخت فلزات از سایر صنایع تفکیک شده است /ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا