معاون وزیر صنعت معدن و تجارت:
رشد اقتصادی بخش صنعت و معدن کشور به ۹.۵ درصد رسید

 معاون صنایع عمومی وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: سال گذشته میزان رشد اقتصادی بخش صنعت و معدن در کشور به ۹.۵ درصد رسید.

به گزارش خبرنگار سبا 724 مهدی برادران روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت روز اصناف، صنعت و تجارت در زنجان افزود: رشد اقتصادی بخش صنعت و معدن در دولت گذشته ۱.۷ درصد بود ولی میزان رشد این بخش در سال ۱۴۰۰ به ۳.۳ درصد و در سال گذشته نیز به ۹.۵ درصد افزایش یافت.
وی خاطرنشان کرد: این آمارها که از سوی مراکز رسمی منتشر می شود دارای پیام است، البته در برخی جاها هم دچار رکود بودیم و عملکردها مطلوب نبود ولی در حوزه صنعت و معدن شاهد جهش در رشد اقتصادی هستیم.
برادران اظهار کرد: در بخش صنعت و معدن از حالت رکود خارج شده و به سمت رونق حرکت می کنیم و امیدواریم ثمره این رونق در سفره مردم هم مشاهده شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تاکید رییس جمهور بر پاسخگویی دولت اشاره کرد و گفت: این رویکرد در ۲ سال اخیر در پیگیری مسائل و مشکلات از سوی دولت قابل مشاهده است.

معاون صنایع عمومی وزیر صنعت معدن و تجارت به پیگیری ها جهت گره گشایی از مشکلات اشاره کرد و افزود: شمار جلسات منظم در کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استان ها طی فعالیت دولت سیزدهم هم از حیث تعداد و هم از لحاظ اثربخشی با همه سال های گذشته برابری می کند.
برادران با بیان اینکه عزم دولت عزم کاری برای اصلاح امور است، خاطرنشان کرد: اکنون یکی از دغدغه ها جذب نیروی کار در برخی استان ها برای واحدهای تولیدی است.

وی همچنین به عضویت رسمی ایران در سازمان همکاریهای شانگهای اشاره کرد و ادامه داد: این ظرفیت موجب تسهیل دسترسی به بازارهای بزرگ خواهد شد.

برادران با بیان اینکه دنیا صرفا چند کشور خاص نیست، تصریح کرد: تعامل با کشورهای همسایه و کشورهای بزرگ در دستور کار دولت است و این موضوع پیش از این به آمریکا و چند کشور اروپایی منوط شده بود.

معاون صنایع عمومی وزیر صنعت معدن و تجارت در بخش پایانی سخنان خود به رویکردهای وزیر جدید این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: تنظیم‌گری بدون دخالت دولت در سرکوب قیمت ها از جمله این رویکردها است و و امیدواریم جهت گیری موجب رشد بیشتر شود. ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا