پس از سه سال؛
افزایش ۶۱ درصدی سود دهی فولاد اکسین خوزستان در فصل بهار تحقق یافت

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان از افزایش ۶۱ درصدی سوددهی این شرکت در فصل بهار امسال نسبت به دوره مشابه سه سال اخیر خبر داد.

علی محمدی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار  سبا 724 اظهارکرد: فولاد اکسین پس از سه سال با کسب رکوردهای تولیدی، به افزایش سود ۶۱ درصدی در سه ماهه نخست سال جاری دست یافت.

وی همچنین به مقایسه سود این شرکت در خردادماه امسال نسبت به مدت مشابه سال پیش پرداخت و گفت: فعالیت های تولیدی فولاد اکسین خوزستان در این دوره زمانی با افزایش ۱۳۹ درصدی نسبت به پارسال همراه بود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به برنامه بودجه این واحد تولیدی بیان داشت: تاکنون با گذشته سه ماه از سال جاری، سود به دست آمده این شرکت نسبت به برنامه ریزی بودجه امسال ۲۵ درصد افزایش داشته است.

محمدی با تاکید بر اینکه روند سودآوری فولاد اکسین همواره با تلاش مجموعه کارگران و بدنه کارشناسی این شرکت ادامه دارد افزود: ۸۰ درصد سبد محصولات این واحد صنعتی به تولید ورق های با ارزش افزوده اختصاص دارد که علاوه بر مصارف داخلی، در توسعه تجارت خارجی و ارز آوری برای کشور نقش تاثیرگذاری دارد.

افزایش ۶۱ درصدی سود دهی فولاد اکسین خوزستان در فصل بهار تحقق یافت

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان از برنامه ریزی های این واحد صنعتی به منظور تکمیل زنجیره ارزش و تحقق ظرفیت اسمی تولید خبر داد و گفت: طرح توسعه مجتمع فولادی اکسین خوزستان را با جدیت دنبال خواهیم کرد تا روند سودآوری هرچه بیشتر و ایجاد فرصت های شغلی پایدار در استان با شتاب ادامه یابد.

 

فولاد اکسین خوزستان فراتر از استانداردها

محمدی همچنین با اشاره به آمارها حوزه بهره برداری شرکت فولاد اکسین خوزستان بیان کرد: این واحد صنعتی در سه ماهه نخست امسال بهترین عملکرد در آماده بکاری عملیاتی، بهترین رکورد توقفات فنی و کمترین توقفات اضطراری خط تولید را داشته است.

وی آماده بکاری عملیاتی خطوط تولید فولاد اکسین را یکی از شاخص های سوددهی و افزایش تولید عنوان کرد و گفت: برابر با اعلام سازنده مجموعه صنعتی فولاد اکسین (شرکت دانیلی ایتالیا) استاندارد آماده بکار بودن خطوط تولیدی می بایست ۷۲ درصد باشد؛ اما با انجام کنترل های مستمر، شرایط آماده بکاری عملیاتی فولاد اکسین خوزستان بیش از ۹۵ درصد برآورد شده که بالاتر از استانداردهای جهانی است.

افزایش ۶۱ درصدی سود دهی فولاد اکسین خوزستان در فصل بهار تحقق یافت

تولید بی سابقه در بهار ۱۴۰۲ نسبت به سه سال گذشته

محمدی در خصوص عملکرد فولاد اکسین خوزستان در تولید ورق های فولادی خاطر نشان کرد: تناژ اسلب تولیدی در فصل بهار بالغ بر ۲۲۵ هزار تن بوده که در سه سال اخیر بی سابقه است، همچنین بیش از ۹۸ درصد تولیدات ورق‌های API و آلیاژی خاص با ارزش افزوده بالا بوده است.

وی افزود: فولاد اکسین خوزستان یکی از شرکت های سرآمد در صنعت فولاد کشور بوده که با تولید انبوه ورق های عریض فولادی استحکام بالا در اجرای پروژه‌های ملی به خوبی نقش آفرینی می کند.

بر اساس این‌گزارش، ظرفیت تولید اسمی این شرکت سالانه یک میلیون ۵۰ هزار تن محصول است

میزان ورق تولیدی مطابق سبد طراحی شده برای شرکت فولاد اکسین در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۶۳۳ هزار ۵۱۵ تن بوده است.

فولاد اکسین خوزستان تولیدکننده انواع ورق‌های فولادی عریض و آلیاژی خاص با استحکام بالا است که با استفاده از فناوری های خاص صنعت فولاد کشور تأمین نیازهای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و دریایی است.

۴۰ درصد از سهام فولاد اکسین متعلق به گروه ملی صنعتی فولاد ایران از شرکت‌های زیرمجموعه بانک ملی، ۳۰ درصد متعلق به شستا از زیر مجموعه تامین اجتماعی و ۳۰ درصد دیگر از سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است.

محصولات این شرکت به بازارهای تجاری ۱۸ کشور از سه قاره دنیا صادر می شود.ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا