۳۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی با حضور رییس‌جمهور در کرمان افتتاح شد

 چهار پروژه در بخش های صنعتی و حوزه انرژی شرکت میدکو (توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه) از جمله نیروگاه گازی این مجموعه با ارزش ۳۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و پنج هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال عصر جمعه با حضور رییس جمهور افتتاح شد.

به گزارش  سبا 724 ، محل افتتاح متمرکز این پروژه ها در مجتمع فولاد بوتیا ایرانیان بود که نیروگاه برق گازی آن از جمله طرح های بزرگی به شمار می رود که مراسم رسمی بهره برداری آن امروز برگزار شد.

چهار پروژه شرکت میدکو، ۲ طرح فولادسازی و نیروگاه برق شرکت فولاد یوتیا واقع در شهرستان کرمان و طرح آبگیری از باطله کنستانتره و خشک کن کنستانتره در شهرستان زرند قرار دارند؛ ۱۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از حجم اعتبار این پروژه ها مربوط به نیروگاه، ۱۶ هزار میلیارد تومان مربوط به کارخانه فولاد و مابقی مربوط به ۲ پروژه دیگر است.

افتتاح توربین گازی نیروگاه ۴۵۰ مگاواتی

نیروگاه برق شرکت فولاد بوتیا ایرانیان که با حضور رییس جمهور افتتاح شد با برخورداری از یک واحد گازی ۳۱۰ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۴۰ مگاواتی با ظرفیت ۴۵۰ مگاوات در زمینی به وسعت ۴۶ هکتار احداث شده است.

این پروژه با سرمایه گذاری ۱۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و مدت زمان اجرای ۶ ساله برای ۲ هزار و ۴۱۵ نفر(۱۱۵ نفر مستقیم و مابقی غیر مستقیم) اشتغالزایی ایجاد کرده است.

از جمله ویژگی های این پروژه راندمان بالای انرژی، استفاده از بروزترین تکنولوژی نسل F دوربین‌های گازی و استفاده از دانش داخلی است.

مصرف برق داخلی این مجتمع فولاد ۲۰۰ مگاوات است و مابقی تولید این نیروگاه به شبکه سراسری برق کشور تزریق خواهد شد که کمک موثری به تامین برق پایدار این منطقه خواهد کرد.

۳۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی با حضور رییس‌جمهور در کرمان افتتاح شد

درایر (خشک کن) کنستانتره

مجری این طرح که با هدف کاهش رطوبت کنستانتره به منظور افزایش کیفیت گندله تولیدی در ادامه زنجیره راه اندازی شده است متعلق به فولاد زرند ایرانیان است.

درایر کنستانتره با سرمایه گذاری ۴۲۰ میلیارد تومانی و زمان اجرای ۲ ساله برای ۳۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

۳۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی با حضور رییس‌جمهور در کرمان افتتاح شد

فولادسازی بوتیا

طرح دیگر میدکو که آماده افتتاح اعلام شده فولادسازی بوتیا است که این شرکت مجری این طرح با ظرفیت تولید ۱.۵ میلیون تن بیلت و بلوم فولاد با استفاده از تکنولوژی کوره قوس الکتریکی و با سرمایه گذاری بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان است.

این طرح با هفت سال مدت زمان اجرا برای سه هزار و ۶۷۰ نفر موقعیت اشتغال ایجاد کرده است.

آبگیری از باطله کنستانتره سازی

چهارمین طرح آماده افتتاح میدکو نیز آبگیری از باطله کنستانتره سازی است که توسط فولاد زرند ایرانیان اجرا شده است.

۳۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی با حضور رییس‌جمهور در کرمان افتتاح شد

طرح آبگیری از باطله کنستانتره سازی با هدف حداقل سازی مصرف آب در چرخه تولید کنستانتره و بازگشت بیش از پنج میلیون مترمکعب آب در سال به چرخه تولید ایجاد شده است.

رییس جمهور صبح امروز وارد استان کرمان شد که پس از افتتاح خط آبرسانی به شهرهای بم و بروات از سد نسا و چندین پروژه دیگر صنعت آب و برق، به بازدید از پروژه خط انتقال آب خلیج فارس در رفسنجان رفت.ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا