معاون وزیر صمت:
ایمیدرو تشکیل صندوق سرمایه گذاری کالا بر مبنای فولاد و مس را کلید زد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ایمیدرو به‌منظور جذب نقدینگی از سطح جامعه، هدایت منابع به سمت تولید و اشتغال‌زایی و امکان سرمایه‌گذاری عموم مردم در کالاهای پایه، تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری چند کالایی(ETC)  را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش سبا 724از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، امیر خرمی شاد در آستانه «دهه تولید و تجارت» با بیان مطلب افزود: یکی از مهمترین نکات برای عمق بخشیدن به بازارهای مالی، امکان انجام معاملات ثانویه است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به محدودیت قانونی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده در کالاها به‌جز طلا، تشکیل صندوق های سرمایه گذاری بهترین الگو به منظور دستیابی به اهداف فوق است.

وی با بیان اینکه این صندوق، خود خریدار گواهی های سپرده کالایی از قبیل مس، فولاد، آلومینیوم یا سایر فلزات و محصولات معدنی خواهد بود، خاطرنشان‌کرد: در این زمینه دو شرکت فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران اقدام به طی مراحل قانونی برای تاسیس ۲ صندوق سرمایه گذاری چندکالایی منبع پایه کرده اند.

خرمی شاد اظهار داشت: برنامه اولیه برای عرضه کالا در این صندوق ها معادل ۳۰ هزار تن کاتد مس و ۵۰۰ هزار تن فولاد با ارزش حدودی ۶۰۰ میلیون دلار (بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان) پیش بینی شده است ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا