عضو هیأت مدیره انجمن قطعه سازان همگن عنوان کرد؛
آمریکای لاتین، بازاری مناسب برای قطعه‌سازان ایرانی/ فعالیت «ونیراتو» پس از ۹ سال توقف

عضو هیأت مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: آمریکای لاتین بازاری مناسب برای صنعت خودروسازی و قطعه سازی است و حتی از برخی جهات می‌تواند از دیگر بازارهای قطعه سازان ایرانی بهتر باشد.

 به گزارش سبا 724 «رضا رضایی»  با اشاره به سفر اخیر رئیس‌جمهوری به سه کشور آمریکای لاتین، اظهار داشت: خبر خوب این بود که کارخانه خودروسازی «ونیراتو» در ونزوئلا با حمایت‌های دولت جمهوری اسلامی و جمهوری ونزوئلا، پس از ۹ سال توسط سایپا دوباره راه‌اندازی می‌شود و علاوه بر آن تولید و صادرات ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در مدت پنج سال و همچنین ایجاد خط تولید خودروهای تجاری و مسافری در ونزوئلا، در دستور کار قرار گرفته است.

عضو هیأت مدیره انجمن قطعه سازان همگن با اشاره به تولید پراید و سمند و همچنین انواع تراکتور در این کشور از سوی ایرانی‌ها، تصریح کرد: بازار آمریکای لاتین از برخی جهات می‌تواند از دیگر بازارهای قطعه سازان ایرانی بهتر باشد، به شرط آنکه زیرساخت‌های آن فراهم شود.

وی از آمادگی این انجمن و قطعه سازان تابعه آن برای کمک به توسعه مراودات اقتصادی و تجارت کشورمان در این منطقه در مقوله خودروسازی خبر داد، اما در عین حال گفت: برای حضور قدرتمند در این منطقه باید مطالعات عمیق از بازار و صنعت این کشورها داشته باشیم.

ناگزیر از توسعه برقی‌سازی خودرو در کشور هستیم

رضایی در ادامه اظهار داشت: به طور قطع جایگاه آینده صنعت خودروسازی کشور برپایه خودروهای درون‌سوز و احتراقی نخواهد بود و ناگزیر از رفتن به سمت برقی سازی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: آن‌طور که متخصصان امر عنوان می‌کنند، تا سال ۲۰۳۰ حدود ۴۵ درصد از خودروهای جهان برقی خواهد بود.

عضو هیأت مدیره انجمن قطعه سازان همگن بیان‌داشت: امروز شاهدیم در آلمان که قلب خودروسازی اروپا است، شرکت تسلا صنعت خودروسازی برقی را توسعه داده و با استقبال اروپایی‌ها نیز همراه شده است.

رضایی با اشاره به سکانداری «عباس علی‌آبادی» در رأس وزارت صنعت، معدن و تجارت و سابقه نسبتاً طولانی وی بر مدیریت شرکت مپنا، ابراز امیدواری کرد که با حضور وی، زیرساخت‌های لازم برای برقی سازی خودروها فراهم شود و فاصله ما با کشورهای پیشرو در این صنعت کاهش یابد.

وی با اشاره به تولید اتوبوس برقی از سوی یک از خودروسازان داخلی و همچنین سواری برقی توسط خودروساز دیگر، بیان کرد: وزیر جدید صمت سال‌هاست در زمینه خودروهای برقی مطالعه داشته، اقداماتی را به انجام رسانده و مدیران خبره را به خدمت گرفته است.

عضو هیأت مدیره انجمن قطعه سازان همگن تصریح‌کرد: با توجه به اینکه علی آبادی بخش خصوصی را قبول داشته بر استراتژیک بودن صنعت خودرو اذعان دارد، می‌توان امید داشت تا سر و سامانی به این صنعت در کشور داده شود.

رضایی گفت: امیدواریم با حضور این مدیر توانمند که دستی برآتش صنعت دارد، شاهد بازنگری در توسعه کلان اقتصادی برپایه تولید باشیم.ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا