تشکیل کارگروه صیانت و نظارت بر حریم ساخت و سازهای غیر مجاز در برنامه هفتم

 تشکیل کارگروه صیانت از اراضی با کاربری صنعتی در هر استان و ابلاغ به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و اقدام برای تعیین تکلیف وضعیت واحدهای تولیدی راکد در لایحه برنامه هفتم توسعه دیده شده است.

به گزارش  سبا 724 ، تشکیل کارگروه صیانت از اراضی با کاربری صنعتی در هر استان و ابلاغ به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نسبت به ایجاد مجتمع‌های صنایع خلاق صنایع دستی و صنفی تولیدی و خدماتی در داخل حریم شهری و اقدام برای تعیین تکلیف وضعیت واحدهای تولیدی راکد در لایحه برنامه هفتم توسعه پیشنهاد شده است.

در صورت تصویب لایحه برنامه هفتم، وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران) می‌تواند با همکاری شهرداری‌ها و در چارچوب طرح جامع شهری نسبت به ایجاد مجتمع‌های صنایع خلاق صنایع دستی و صنفی تولیدی و خدماتی در داخل حریم شهری اقدام کنند.

برای نظارت بر رعایت حرایم ساخت و ساز و بررسی میزان تخلفات ساخت و ساز و نقض حرایم در اراضی با کاربری صنعتی، فسخ و خلع ید از اراضی و قراردادهای غیر فعال، تعیین جریمه ساخت و سازهای غیر مجاز و رسیدگی و تعیین تکلیف وضعیت واحدهای تولیدی راکد، در هر استان کارگروه صیانت از اراضی با کاربری صنعتی متشکل از نماینده سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، نماینده استاندار و نماینده دادگستری استان (قاضی) تشکیل می‌شود. احکام این کارگروه‌ها قابل اعتراض در محاکم قضائی نخواهد بود.

گفتنی است آیین نامه اجرایی این ماده با پیشنهاد وزارت صنعت معدن و تجارت به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا