آذربایجان کهن، پیشران وطن
افتتاح ۹۱۸ میلیارد ریال پروژه شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی در سفر رییس جمهور

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: در جریان دور دوم سفر رییس جمهور، پروژه‌های زیربنایی و زیرساختی شهرک‌های صنعتی استان به ارزش ۹۱۸ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

 به گزارش سبا 724 سجاد مطلبی،افزود: در این سفر از شبکه روشنایی معابر و احداث پست های هوایی و خط ۲۰ کیلوولت هوایی و زمینی شهرک صنعتی شهید سلیمانی به طول سه کیلومتر و با صرف ۴۲۰ میلیارد ریال بهره برداری می شود.

وی همچنین اعلام کرد: در این سفر از شبکه روشنایی معابر و پست های هوایی شهرک صنعتی بعثت به طول ۱۲ کیلومتر با حجم سرمایه گذاری ۹۳ میلیارد ریال در شهرستان شبستر بهره برداری می شود.

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: در شهرک صنعتی آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز پروژه نیرورسانی برق به فاز توسعه این شهرک شامل احداث خط انتقال چهار مداره فشار متوسط با کابل فاصله دار از محل پست فوق توزیع صوفیان به شهرک و احداث و تجهیز یک دستگاه پست کلیدخانه برق در فاز توسعه شهرک و احداث شبکه توزیع فشار متوسط در داخل فاز توسعه این شهرک در مجموع به طول ۱۰ کیلومتر به بهره برداری می رسد.

مطلبی، با بیان اینکه برای اجرای پروژه نیرورسانی برق به فاز توسعه شهرک صنعتی ایت الله هاشمی رفسنجانی ۱۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است، ادامه داد: در جریان این سفر از پروژه احداث شبکه توزیع برق ۲۰ کیلوولت شهرک صنعتی بناب به طول ۱۰ کیلومتر با حجم سرمایه گذاری ۷۵ میلیارد ریال بهره برداری می شود.

وی یادآور شد: در شهرک های صنعتی آخولا، عالی نسب و سلیمی تبریز، بعثت بستان آباد، هشترود، اهر، ترکمنچای، اسکو، توسعه بناب، توسعه ملکان و بیلوردی هریس و مرند۲ پروژه ایجاد شبکه های مخابراتی به طول ۱.۸ کیلومتر با حجم سرمایه گذاری ۱۶۰ میلیارد ریال بهره برداری می شود.

آذربایجان شرقی دارای ۵۶ شهرک و ناحیه صنعتی بوده که از این تعداد ۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی فعال است و از پنج هزار و ۷۰۰ قرارداد ایجاد واحد صنعتی در استان سه هزار واحد صنعتی و تولیدی فعال بوده و سه هزار و ۷۰۰ واحد غیرفعال است.

۱۱ هزار هکتار اراضی آذربایجان شرقی در اختیار شهرک های صنعتی استان بوده که از این میزان در چهار هزار و ۷۰۰ هکتار اراضی عملیات ساخت واحدهای صنعتی و تولیدی اجرا شده یا در حال اجراست.

بیشترین زمینه فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی مربوط به صنایع فلزی، شیمیایی و غذایی است.

آیت الله سیدابراهیم رییسی ۱۸ و ۱۹ خرداد جاری در قالب پنجمین سفر از دور دوم سفرهای استانی به آذربایجان شرقی سفر می کند و حدود ۱۰ هزارمیلیارد تومان اعتبار به اضافه ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای این سفر مصوب شده است و ده ها طرح با حضور رییس جمهور به طور همزمان افتتاح می شود. ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا