افزایش واردات کویل نورد گرم فولادی توسط تاتا استیل انگلستان

با توجه به داده های منتشر شده، میزان واردات کویل نورد گرم فولادی توسط شرکت تاتا استیل انگلستان در آوریل ۲۰۲۳ افزایش یافت

به گزارش  سبا 724، وب سایت خبری Argus.Media اعلام کرد تاتا استیل انگلستان که بزرگترین تولید کننده فولاد بریتانیا است، ۲۵۰۰۰ تن کویل نورد گرم فولادی (HRC) را از شرکت مادر هندی خود وارد کرده است.

فعالان بازار در روز جمعه (۱۹ می) گزارش دادند محصولات عمدتاً به مراکز توزیع فولاد تاتا استیل که تحت تأثیر مشکلات تولید در انگلستان و هلند قرار دارند، عرضه می شود. بررسی ها نشان می دهد با توجه به محموله هایی که قرار است در ماه ژوئن از گمرک ترخیص شودند، تاتا استیل انگلستان ممکن است محموله های بزرگتری را در دوره سهمیه بعدی تحویل دهد.

به نقل از چندین منبع خبری، سهمیه کویل نورد گرم فولادی (HRC) بریتانیا برای سایر کشورها، که شامل مواد هندی است، ۲۱.۹ هزار تن در هر سه ماهه اول ۲۰۲۳ بوده است. با این حال بررسی ها نشان می دهد در حال حاضر سهمیه کویل نورد گرم فولادی (HRC) بریتانیا به حدود ۴۷۰۰۰ تن می رسد که نسبت به سه ماهه قبل بیش از ۳۲۶۰۰ تن افزایش یافته است. باید توجه داشت که از ژوئیه ۲۰۲۳، حجم باقیمانده کویل نورد گرم فولادی (HRC) قبلی قابل حمل نیست، زیرا این آغاز دوره جدیدی از سهمیه سالانه است و بر این اساس فرصت برای واردکنندگان کمتر خواهد بود.

در این میان تحلیل گران بازار در روز جمعه (۱۹ می) اعلام کردند با توجه به محصولاتی که از طریق معامله گران وارد می شوند، میزان واردات کویل نورد گرم فولادی (HRC) بریتانیا احتمالاً در سه ماهه سوم از سهمیه های تعیین شده فراتر می رود، به خصوص اگر تاتا استیل تناژهای بزرگتری خریداری کند. علاوه بر این، واردات کویل نورد گرم فولادی (HRC) وارداتی که در پایان ژوئن ۲۰۲۳ وارد می شود، ممکن است تا حدی در ماه ژوئیه پردازش شود.

به نقل از برخی تاجران، با توجه به فاصله زیاد بین قیمت واردات و قیمت کارخانه های اروپایی و انگلیسی، مراکز خدماتی در ماه های اخیر به محصولات آسیایی خود روی آوردند. باید توجه داشت که در حال حاضر برخی در معرض خطر عدم دسترسی به بخشی از این فولاد هستند و ممکن است واردکنندگان به دلیل امکان اعمال تعرفه واردات، از بازار خارج شوند.

همچنین معامله گران در روز جمعه (۱۹ می) گزارش دادند بازرگانان نگران هستند که تاتا استیل به میزان بیش از سهمیه عادی ماهانه برای سایر کشورها، کویل نورد گرم فولادی (HRC) وارد کند. در عین حال یک منبع مستقر در شرکت فولادی تاتا استیل اعلام کرد که آنها قصد ایجاد مشکل برای صنعت را ندارند و قبل از شروع واردات برنامه ها را به دقت بررسی کرده اند.

تاتا استیل انتظار دارد که عملیات اروپایی آن در جولای تا سپتامبر ۲۰۲۳ به دلیل کاهش هزینه های انرژی بهبود یابد. بررسی ها نشان می دهد کاهش تقاضا در اروپا و کاهش قیمت فولاد بر درآمد شرکت در سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ (ژانویه تا مارس ۲۰۲۳) تأثیر منفی گذاشته است. باید توجه داشت که عملیات اروپایی که حدود ۳۵ درصد از کل درآمد شرکت را تشکیل می دهد، در دوره ژانویه تا مارس ۲۰۲۳ حدود ۱۷ درصد کاهش یافته اس.

به نقل از برخی تاجران، همچنین تاتا استیل اعلام کرد که در ماه آوریل نوسازی کوره بلند شماره ۶ را آغاز می کند که زمان توقف آن هنوز معلوم نشده است. بررسی ها نشان می دهد در میان آماده سازی برای نوسازی، ذخایر اسلب فولادی کافی برای ادامه عملیات نورد و پاسخگویی به تقاضای مشتریان ایجاد شده است. باید توجه داشت که تا پایان مارس ۲۰۲۳، وضعیت اضطراری هنوز در مورد وضعیت کارخانه نورد سرد شماره ۲۱ شرکت تاتا استیل وجود داشت./آرتان پرس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا