افزایش ۴۹۰۰ درصدی صادرات آهن اسفنجی

طبق آمار، در نخستین ماه امسال بیشترین حجم صادرات فولادی‌ها را شمش فولاد به خود اختصاص داده که البته ۵ هزار تن کمتر از میزان صادرات آن در فروردین پارسال است و تنها قلم فولادی است که صادرات آن کاهشی ثبت شده است. اما در مقابل صادرات آهن اسفنجی در این مقایسه آماری، با افزایش ۴٩٠٠ درصدی روبه‌رو شده است.

 

به گزارش  سبا 724، در نخستین ماه امسال بیشترین حجم صادرات فولادی‌ها را شمش فولاد به خود اختصاص داده که البته ۵ هزار تن کمتر از میزان صادرات آن در فروردین پارسال است و تنها قلم فولادی است که صادرات آن کاهشی ثبت شده است. اما در مقابل صادرات آهن اسفنجی در این مقایسه آماری، با افزایش ۴٩٠٠ درصدی روبه‌رو شده است.

بر اساس آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار «ایسنا» قرار گرفت، در فروردین ماه امسال ١٧٨ هزار تن مقاطع طویل فولادی صادر شده که نسبت به ١۵٧ هزار تن صادرات در مدت مشابه سال گذشته ١٣ درصد بیشتر شده است.

پس از آن صادرات محصولات فولادی افزایش ٢٠ درصدی و صادرات مقاطع تخت فولادی رشد ۵۶ درصدی را ثبت کرده‌اند؛ اما افزایش قابل توجه صادرات فولادی‌ها در خصوص آهن اسفنجی صورت گرفته که افزایش ۴٩٠٠ درصدی داشته است.

در این مقایسه آماری از صادرات فولادی‌ها در نخستین ماه از سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، صادرات محصولات فولادی نیز افزایش ۵۶ درصدی را ثبت کرده و از ١٨۴ هزار تن صادراتی در فروردین ماه ١۴٠١ به ٢٢٠ هزار تن در مدت مشابه سال جاری رسیده است. صادرات مقاطع تخت فولادی نیز از ٢٧ هزار تن در فروردین ١۴٠١ به ۴٢ هزار تن در ماه مشابه سال جاری رسیده که نشان از افزایش ۵۶ درصدی صادرات این مقاطع فولادی دارد.  رشد صادرات اما در خصوص آهن اسفنجی رکورد زده و افزایش ۴٩٠٠ درصدی را به خود اختصاص داده است؛ در حالی‌که در نخستین ماه سال گذشته تنها هزار تن آهن اسفنجی تولید داخل صادر شده بود، این عدد در فروردین ماه ١۴٠٢ به بیش از ۵٠ هزار تن رسیده است.  در مقابل اما، با وجود اینکه صادرات شمش فولاد (فولاد میانی) بیشترین حجم صادراتی در فروردین ماه امسال را معادل ۶٣١ هزار تن داشته است، همین میزان حدود ۵هزار تن کمتر از میزان صادرات شمش فولاد در فروردین ماه ١۴٠١ داشته و یک درصد افت صادرات را ثبت کرده است. در فروردین سال گذشته حدودا ۶٣۶ هزار تن شمش فولاد صادر شده بود./آرتان پرس

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا