تدوام پایش صنعت در مازندران و بازگشت ۳۰ بنگاه اقتصادی به چرخه تولید

معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران گفت : ۳۰ واحد صنعتی راکد مازندران طی چهار ماه گذشته با اعطای تسهیلات ۷۰ میلیارد تومانی و تقسیط معوقات بیمه‌ای، مالیاتی و بانکی به چرخه تولید باز گردانده شد.

 به گزارش سبا 724حسن خیریانپور با بیان این که با برگشت این تعداد بنگاه اقتصادی به چرخه تولید برای ۸۰۰ نفر شغل ایجاد شده است، افزود : طبق زمان‌بندی و با پیگیری موردی مشکلات تولیدکنندگان، درصدد شکوفایی تولید و اشتغال در مازندران هستیم.

وی با بیان این که در ابتدای سال گذشته ۳۷۵ واحد صنعتی راکد در مازندران وجود داشت، خاطر نشان کرد : طبق ارزیابی‌های معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در یکسال گذشته در مجموع حدود ۱۲۰ بنگاه اقتصادی به چرخه تولید بازگردانده شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران با اشاره به روند مثبت اشتغالزایی برای افراد بیکار در کارخانه‌های استان طی ماه‌های گذشته، افزود: اشتغالزایی برای هفت هزار نفر در حوزه صنعت مازندران از دستاوردهای ماندگار دولت مردمی سیزدهم است.

خیریانپور ادامه داد : مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در مازندران دارای ضمانت اجرا است و تمامی اظهار نظرهای مدیران کل در این جلسه ضبط می‌شود و در صورت ترک فعل، مسوول مربوطه متخلف شناخته شده و با آن برخورد خواهد شد.

این مقام مسوول با بیان این که در ماه های اخیر حدود ۳۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های بیمه‌ای و مالیاتی بنگاه‌های اقتصادی راکد و نیمه فعال مازندران با مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تقسیط شد، گفت : عمده مشکلات واحدهای صنعتی راکد مازندران داشتن معوقه مالیاتی، تامین اجتماعی و بانکی است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران با بیان این که در سال گذشته کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مازندران ۹۶۰ مصوبه در راستای حمایت از بنگاه‌های اقتصادی داشت، افزود : با دستور مستقیم استاندار مازندران تاکنون ۹۸ درصد از مصوبات این جلسات در گام اجرایی قرار گرفت و ۲ درصد دیگر در دست پیگیری است.
وی از پرداخت یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش برای احیای واحدهای راکد در مازندران خبر داد و گفت : احیای ۶۰ واحد صنعتی تعطیل دیگر تا پایان شهریور امسال در استان در دستور کار قرار دارد.
طبق آمارهای رسمی در استان مازندران ۲ هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد. سهم صنعت از مجموع اشتغال های موجود در مازندران ۳۰ درصد است. ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا