بزرگترین قرارداد نمایشگاه نفت ۱۴٠۲ سهم فولاد اکسین خوزستان

به گزارش سبا 724، علی محمدی با اشاره به انعقاد این قرارداد همزمان با برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران اظهار کرد: شرکت فولاد اکسین یکی از مهمترین تامین کننده‌های بزرگ ورق های API مورد نیاز وزارت نفت است که با توجه به حضور شرکت‌های بزرگ نفتی داخلی و خارجی، با هدف افزایش ارتباطات و تعاملات، معرفی فناوری و محصولات خود و دستیابی به بازار جدید، در این نمایشگاه حاضر شده است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه بهترین مکان برای معرفی محصولات فولاد اکسین خوزستان است افزود: در نمایشگاه رایزنی و مذاکرات خوبی با شرکت‌های نفتی داشتیم که مهمترین آن قرارداد فروش محصولات اکسین به شرکت ملی گاز ایران به ارزش ۵٠٠ میلیون دلار است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان ادامه‌داد: بر اساس این قرارداد شرکت فولاد اکسین ۵٠٠ هزار تن ورق فولادی برای شرکت ملی گاز ایران تامین و طی ۱۸ ماه به شرکت مهندسی و توسعه گاز، تحویل می‌دهد.

محمدی گفت: فولاد اکسین طرح بزرگ توسعه‌ای برای خود تعریف کرده که با اجرای آن مواد اولیه و اسلب مورد نیاز شرکت تامین می‌شود.

وی در توضیح پروژه‌های توسعه ای شرکت فولاد اکسین خوزستان، عنوان‌کرد: همزمان با سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان خوزستان، طرح بزرگ فولادسازی به ظرفیت یک میلیون و ۲٠٠ هزار تن و کارخانه آهن اسفنجی به ظرفیت یک میلیون و ۷۶٠ هزار تن با حضور وزیر تعاون، کلنگ زنی شد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان اضافه‌کرد: این طرح‌ها در مدت زمان سه ساله و با سرمایه گذاری ۵٠٠ میلیون یورویی اجرا می‌شوند که میزان اشتغالزایی آن یکهزار و ۵٠٠ نفر به طور مستقیم و هفت هزار و ۵٠٠ نفر غیرمستقیم است.

وی از انجام مطالعات کارشناسی طرح تولید مخازن گاز خبرداد و گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر توجه ویژه به مناطق کمتر برخوردار و پس از بررسی و شناسایی آن مناطق در استان و با هدف اشتغالزایی نیروهای جوان و بومی، تصمیم گرفته شد کارخانه این طرح در شهرستان رامهرمز ایجاد و زمینه اشتغال بالغ بر یک هزار و ۲٠٠ نفر فراهم شود.

فولاد اکسین، ورق های مورد نیاز برای ساخت پل عنافچه را تامین می‌کند

محمدی با اشاره به اهمیت انجام مسئولیت‌های اجتماعی شرکت گفت: یکی از اقدامات شرکت فولاد اکسین در قالب مسئولیت های اجتماعی، تامین ورق‌های پل عنافچه است که مردم ۴۵ روستا در آن منطقه نیازمند احداث این پل هستند.

وی اضافه‌کرد: احداث این پل وابسته به تامین ورق از فولاد اکسین بود که طی قرارداد و تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت فولاد اکسین، اداره‌کل راه و شهرسازی استان، از هفته آینده این ورق‌ها به پیمانکار پروژه تحویل داده‌ می‌شود.

فولاد اکسین خوزستان تولیدکننده انواع ورق‌های فولادی عریض و آلیاژی خاص با استحکام بالا است که با استفاده از فناوری های خاص صنعت فولاد کشور تأمین نیازهای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و دریایی است.

۴۰ درصد از سهام فولاد اکسین متعلق به گروه ملی صنعتی فولاد ایران از شرکت‌های زیرمجموعه بانک ملی، ۳۰ درصد متعلق به شستا از زیر مجموعه تامین اجتماعی و ۳۰ درصد دیگر از سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است. ماین نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا