رئیس سازمان صمت استان:
لرستان به یکی از استان‌های تولیدکننده فروسیلیس و فرومنگنز تبدیل خواهد شد

رئیس سازمان صمت لرستان گفت: استان به یکی از استان‌های تولیدکننده فروسیلیس و فرومنگنز تبدیل خواهد شد.

 به گزارش سبا 724 بهمن جعفری    اظهار کرد: امروز با حضور رئیس گمرک ایران، نماینده مردم بروجرد، معاون اقتصادی استانداری لرستان و مدیر عامل برق منطقه‌ای باختر در منطقه ویژه اقتصادی بروجرد شاهد شروع عملیات اجرایی دومین طرح فروسیلیس و فرومنگنز در منطقه ویژه اقتصادی و چهارمین طرح فروسیلیس استان بودیم.

وی تصریح کرد: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه در فاز اول بالغ بر هزار میلیارد تومان و در فاز دوم ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که در مجموع هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در این پروژه سرمایه‌گذاری خواهد شد.

رئیس سازمان صمت لرستان خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این پروژه زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر فراهم خواهد شد و لرستان به یکی از استان‌های تولیدکننده فروسیلیس و فرومنگنز تبدیل خواهد شد.

جعفری خاطرنشان کرد: این محصول کاربرد فراوان در صنعت فولاد دارد و با توجه به اینکه در کشور یک افق ۵۵ میلیارد تنی در نظر گرفته شده است از بازار خوبی برخوردار است.

وی اضافه کرد: مواد اولیه این پروژه در استان لرستان و استان‌های همجوار وجود دارد و امید می‌رود که این چرخه تولید و زنجیره ارزش توسعه پیدا کند و شاهد شکوفایی پروژه خوبی نظیر این پروژه در لرستان باشیم./ ایسنا

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا