معاون وزیر امور خارجه:
برگزاری «اکسپو ۲۰۲۳» ایران را در افزایش صادرات غیرنفتی موفق می‌کند

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: آغاز برگزاری مجدد ایران اکسپو ۲۰۲۳ پس از سال‌ها توقف، می‌تواند کشور را در صادرات غیرنفتی به موفقیت برساند.

به گزارش سبا 724 ، «مهدی صفری» در نشست خبری پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران (اکسپو ۲۰۲۳) با بیان اینکه این نمایشگاه برای عرضه کالای صادراتی پس از چند سال بار دیگر برگزار می شود، اظهار داشت: سیاست دولت سیزدهم افزایش مبادلات تجاری با کشورهای همسایه، آفریقایی، آسیایی و آمریکای لاتین است و بر صادرات محور بودن کالاهای غیر نفتی این نمایشگاه تاکید شده است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در چند سال گذشته بر مسائل تجارت خارجی، صادرات غیرنفتی و دیپلماسی اقتصادی تاکید داشتند، خاطرنشان‌کرد: وزارت امور خارجه از مهر ماه پارسال در جهت برگزاری این نمایشگاه برنامه ریزی ها را آغاز کرد و تقریبا همه نمایندگی ها در این راستا فعال شد.

صفری با بیان اینکه دولت حمایت خود را در زمینه های مختلف برای صادرات بیشتر از طریق این نمایشگاه داشته است، ابراز امیدواری کرد سال آینده بتوان توسعه بیشتری در برگزاری ایران اکسپو ۲۰۲۳ داد، زیرا نتایج این اقدام بزرگ با تداوم آن ثمربخش خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه باید در جهت توسعه صادرات غیر نفتی اقدام کنیم، تصریح‌کرد: در این نمایشگاه ۷۵۰ شرکت داخلی حضور دارند که هر یک عملکرد موفقیت‌آمیزی در بخش تجارت داشته‌اند و نشان از استقبال فعالان اقتصادی کشور دارد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزرات امور خارجه با بیان اینکه ۶۰ کشور خارجی برای حضور در این نمایشگاه پاسخ داده اند، تاکید کرد: ۱۵ کشور در سطح وزیر و مشاور رئیس جمهور حضور خواهند داشت، کشورهای زیادی معاونان تجارت خارجی خود را به نمایشگاه اعزام خواهند کرد و همچنین چین در کنار حضور معاونان تجارت خارجی خود ۸۰ تاجر اعزام خواهد کرد./ ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا