طلای جهانی با ترمز دلار پایین آمد

قیمت طلا امروز(دوشنبه) با ثابت‌ماندن دلار آمریکا کاهش یافت و معامله‌گران بر روی تصمیم مورد انتظار فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره که قرار است این هفته انجام شود، تاکید دارند.

به گزارش سبا 724، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۱۱ دقیقه صبح به وقت شرقی با کاهش ۸.۴ درصدی به ۱۹۸۲ دلار و ۲۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۴۲ درصد کاهش به ۱۹۸۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافت و شمش قیمت دلار را برای خریداران خارجی گران‌تر کرد. کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) دوم تا سوم مه جلسه دارند و سرمایه‌گذاران انتظار افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره را دارند.

ایلیا اسپیواک، رئیس کلان جهانی در Tastylive گفت که اگر فدرال رزرو به طور غیرمنتظره‌ای جنگ‌طلب باشد، خبر خوبی برای طلا نخواهد بود اما احتمال ندارد که قیمت‌ها به زیر سطح ۱۹۳۰ دلار سقوط کند.

داده‌های روز جمعه نشان داد که هزینه‌های مصرف‌کننده ایالات متحده در ماه مارس بدون تغییر بوده است، در حالی که فشارهای تورمی اساسی همچنان قوی هستند که منجر به افزایش مجدد نرخ بهره بانک مرکزی ایالات‌متحده در ماه آینده خواهد شد.

قیمت طلا در ماه آوریل بیش از یک درصد افزایش یافت زیرا نگرانی‌های مجدد در مورد آشفتگی بانکی ایالات متحده سرمایه‌گذاران را به سمت دارایی‌های امن سوق داد.

اسپیواک افزود: اگر یک رکود معنی‌دار در داده‌های اقتصادی ایالات‌متحده داشته باشیم که احتمال کاهش نرخ بهره را در نیمه آخر سال جاری افزایش دهد، قیمت طلا می‌تواند به بالای مرز ۲۰۰۰ دلار برسد.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا برای هفتمین نشست نرخ بهره را در ۴ مه افزایش دهد. داده‌های روز یکشنبه نشان داد که فعالیت تولیدی چین به‌طور غیرمنتظره‌ای در ماه آوریل کاهش یافت.

در میان سایر فلزات گرانبها، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۵ دلار رسید و پلاتین با ۰.۷ درصد کاهش به ۱۰۶۶ دلار و ۷۴ سنت در هر اونس رسید و پالادیوم با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۴۹۷ دلار و ۳۹ سنت رسید./ایسنا

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا