کلنگ‌زنی واحد احیای مستقیم فولاد اکسین

 به گزارش سبا 724 آیین کلنگ‌‌‌زنی مجتمع احیای مستقیم فولادسازی و ریخته‌‌‌گری شرکت فولاد اکسین خوزستان، سبزترین و پیشرفته‌‌‌ترین مجتمع فولاد‌‌‌سازی در خاورمیانه، روز هفتم اردیبهشت ماه برگزار شد.
در این مراسم که با حضور دکتر سید‌صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد؛ مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، دکتر نعمت‌اله ترکی مدیرعامل صندوق بازنشستگی، دکتر علیرضا زمان‌‌‌پور مدیرعامل هلدینگ صبا انرژی، علی محمدی مدیرعامل فولاد اکسین و دیگر مدیران و کارکنان این شرکت نیز حضور داشتند.

دکتر علیرضا زمان‌‌‌پور مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، در تشریح این پروژه گفت: در این طرح فولادی که با اجرای آن زنجیره فولادسازی در این شرکت تکمیل خواهد شد، به میزان ۵۰۰ میلیون یورو هزینه شده است. وی افزود: تحقق ظرفیت اسمی ورق عریض و اشتغال‌زایی، از اهداف این پروژه است.

این پروژه در قالب مسوولیت اجتماعی بوده و برای هزار نفر به طور مستقیم و ۳هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی خواهد کرد.

در این مراسم، علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین، ابراز امیدواری کرد با بهره‌برداری از واحدهای جدید فولادسازی و ریخته‌‌‌گری در سه سال آینده، اهداف سهامداران این شرکت محقق شود. شرکت فولاد اکسین خوزستان یکی از شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری است.

فعالیت اصلی این شرکت تولید انواع ورق‌های فولادی با عرض و قطرهای مختلف و انجام عملیات ذوب، ریخته‌‌‌گری، نورد و ورق‌سازی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا