افزایش تولید جهانی محصولات فولادی در ماه مارس ۲۰۲۳

به گزارش سبا 724 ،رتبه بندی جهانی ۶۴ کشور تولید کننده محصولات فولادی توسط انجمن جهانی فولاد نشان می دهد تولید جهانی محصولات فولادی در مارس ۲۰۲۳  به ۱۶۵.۱ میلیون تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ با افزایش ۱.۷ درصدی همراه بوده است.

فعالان بازار در روز جمعه (۲۳ آوریل) اعلام کردند مجموع کل تولید محصولات فولادی در کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین در مارس ۲۰۲۳ به ۷.۶ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در مارس ۲۰۲۳ حدود  3 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل و ۱۸.۷ درصد نسبت به فوریه ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

با توجه به داده های منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد در روز جمعه (۲۳ آوریل)، ده کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی در دسامبر ۲۰۲۲ شامل موارد زیر است:

  • بررسی ها نشان می دهد چین در مارس ۲۰۲۳ حدود ۹۵.۷ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به مارس سال ۲۰۲۲ حدود ۶.۹ درصد رشد داشته است.
  • همچنین به نقل از برخی منابع خبری، هند دومین کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی است که در مارس ۲۰۲۳ حدود ۱۱.۴ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به مارس ۲۰۲۲ با رشد ۲.۷ درصدی همراه بوده است.
  • معامله گران اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در کشور ژاپن نیز در مارس ۲۰۲۳ حدود ۷.۵ میلیون تن بوده است که نسبت به مارس ۲۰۲۲  کاهش ۵.۹ درصدی را تجربه کرده است.
  • باید توجه داشت که ایالات متحده آمریکا چهارمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در مارس ۲۰۲۳ حدود ۶.۷ میلیون تن گزارش شده است. این در حالی است که تولید محصولات فولادی در این کشور در مارس ۲۰۲۳  با کاهش ۲.۱درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.
  • تحلیل گران بازار گزارش دادند کشور روسیه نیز در مارس ۲۰۲۳ حدود ۶.۶ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به مارس ۲۰۲۲ حدود ۰.۴ درصد افزایش داشته است.
  • بررسی ها نشان می دهد ششمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی کشور کره جنوبی است که در مارس ۲۰۲۳ حدود ۵.۸ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور نسبت به مارس ۲۰۲۲  با افزایش ۱.۹ درصدی همراه بوده است.
  • همچنین به نقل از برخی منابع خبری، آلمان هفتمین کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی است که در مارس ۲۰۲۳ حدود ۳.۳ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به مارس ۲۰۲۲ کاهش ۰.۵ درصدی را تجربه کرده است.
  • باید توجه داشت که کشور برزیل هشتمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در مارس ۲۰۲۳ حدود ۲.۷ میلیون تن گزارش شده است. این در حالی است که تولید محصولات فولادی در این کشور در مارس ۲۰۲۳ با کاهش ۸.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.
  • معامله گران اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در کشور ترکیه نیز در مارس ۲۰۲۳ حدود ۲.۷ میلیون تن بوده است که نسبت به مارس ۲۰۲۲ حدود ۱۸.۶ درصد افت داشته است.
  • تحلیل گران بازار گزارش دادند کشور ایتالیا نیز در مارس ۲۰۲۳ حدود ۲.۲ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به مارس ۲۰۲۲ حدود ۲.۷ درصد رشد داشته است.

شکل زیر میزان تولید جهانی فولاد در مارس ۲۰۲۳ در ۱۰ کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی و میزان تغییرات آن نسبت به سال قبل را نشان می دهد.

 

در این میان معامله گران در روز جمعه (۲۳ آوریل) گزارش دادند در ژانویه تا مارس ۲۰۲۳، تولید جهانی محصولات فولادی به ۴۵۹.۳ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ژانویه تا مارس ۲۰۲۳ با کاهش ۰.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا مارس ۲۰۲۳  کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین کل تولید محصولات فولادی را به ۲۱.۴ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در ژانویه تا مارس ۲۰۲۳  در این کشورها حدود ۱۱.۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داده بود، در سال ۲۰۲۲ تولید جهانی محصولات فولادی به ۱.۸۳۱ میلیارد تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در سال ۲۰۲۲ با کاهش ۴.۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین برای سال ۲۰۲۲ کل تولید محصولات فولادی را به ۸۵.۲ میلیون تن رساندند که حدود ۲۰.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

فعالان بازار در روز جمعه (۲۳ آوریل) گزارش دادند اوکراین در سال ۲۰۲۲ تولید محصولات فولادی را ۷۰.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۶.۳ میلیون تن رساند. به این ترتیب کشور اوکراین به دلیل جنگ، به رتبه ۲۵ در رده بندی تولیدکنندگان فولاد جهان بر أساس رتبه بندی انجمن جهانی فولاد سقوط کرد./آرتان پرس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا