رئیس مرکز متخصصین صنعت فولاد عنوان کرد
اهمیت بکارگیری فناوری‌های نوین در رشد GDP کشور

رئیس مرکز متخصصین صنعت فولاد گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خروجی تصمیماتی را که در مرکز متخصصین گرفته می شود، به عنوان ورودی بررسی کند.

به گزارش سبا 724، احسان ظفری با تاکید بر اینکه نباید به تولیدات نگاه کمیتی داشت، اظهار کرد: نگاه ما به تولید باید نگاهی توسعه محور باشد، ضمن اینکه ما نباید به فکر توسعه رتبه و رنکینگ باشیم.
وی گفت: در مقوله اول کسب ارزش افزوده بالا برای کشور باید در دستور باشد نه رتبه میزان تولید در دنیا.
رئیس مرکز متخصصین صنعت فولاد با اشاره به تولیدات شرکت بهلر اتریش افزود: این شرکت سالیانه در مجموع ۱5۰ هزار تن تولید فولاد دارد ولی فولاد خاصی تولید می‌کند که در ساخت هواپیما از آن استفاده می شود؛ این تفاوت تولیدات کشورهای توسعه یافته است
به گفته ظفری و براساس آمار ، تنها یک درصد از محصولات صادراتی ما صاحب فن‌آوری پیشرفته و ۸ درصد دارای فن‌آوری متوسط بوده است.
وی خاطرنشان کرد: اینکه تولید محصولات ما در هر زمینه ای باید دارای کیفیت و با استفاده از فن‌آوری های نسل چهارم باشد، ضمن اینکه به دلیل ازدیاد قوانین نمی‌توانیم از آنها به درستی استفاده کنیم.
ظفری د در ادامه با درخواست ساده تر کردن قوانین توسط مرکز پزوهش های مجلس تصریح کرد: مرکز پژوهش‌ها خروجی تصمیماتی را که در مرکز متخصصین گرفته می شود، به عنوان ورودی  بررسی کند.
وی گفت: مرکز متخصصین صنعت فولاد تلاش می‌کند که استفاده از نظرات نخبگان را در کشور شتاب بخشد و قطعا به این مسیر ادامه خواهیم داد.
ظفری در پایان تاکید کرد: در تلاش هستیم تا از تجارب شرکت‌های اروپایی و توسعه‌یافته استفاده کنیم. با فن‌آوری‌های به روز و جدید در صنعت فولاد، تاثیر این صنعت در رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) موثر خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا