هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مطرح کرد
نقش آفرینی فعال‌تر پارلمان بخش خصوصی در بخش معدن و صنایع معدنی

به گزارش سبا 724 به نقل از روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران، نگاهی به این نتیجه نشان می‌دهد که افرادی با نگاه کارشناسی با کارنامه تخصصی در بخش‌های مختلف از جمله معدن در اتاق بازرگانی حضور پیدا کرده اند تا موانع و مشکلات موجود در بخشی مانند معدن را باز کرده و توسعه را سرعت دهند.

در این بین سجاد غرقی و قدیر قیافه از اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران موفق شدند تا نماینده بخش معدن در اتاق بازرگانی تهران باشند.

این انتخاب با توجه به سابقه این افراد و نگاه تخصصی آن‌ها به بخش معدن، می‌تواند نویدی برای توسعه هرچه بیشتر این حوزه باشد. بدون شک نگاه تخصصی در بخش معدن می‌تواند بسیاری از چالش‌ها را حل کند. امروز توسعه بخش معدن نیازمند حضور بخش خصوصی توانمند است و این امر می‌تواند با حمایت اتاقی پویا محقق شود.

توسعه اکتشافات و تامین زیرساخت ها، از اصلی‌ترین موضوعاتی است که باید در دستور کار اتاق بازرگانی و تعاملات آن با دولت قرار بگیرد. امروز توسعه اکتشافات معدنی بیش از هر زمان دیگری نیازمند حضور بخش خصوصی است و این موضوع می‌تواند با حمایت‌های اتاق بازرگانی انجام شود.

اما در بخش دیگر توسعه هرچه بیشتر در گروی تعاملات بین المللی است که در شرایط فعلی بخش خصوصی می‌تواند نقش پررنگ تری را نسبت به دولت ایفا کند. در واقع لازم است تا اتاق‌های مشترک در دور جدید بیش از گذشته تمرکز خود را بر توسعه همکاری‌ها در بخش معدن و صنایع معدنی متمرکز کنند تا میزان وابستگی کشور به ارزآوری نفتی کاهش پیدا کند.

با توجه به نتیجه حاصل از انتخابات اخیر می‌توان امیدوار بود که اتاق بازرگانی فعال‌تر از گذشته در بخش معدن و صنایع معدنی نقش آفرینی کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا