1
شهردار اصفهان در آئین تاریخی روز تولد اصفهان عنوان کرد:

باید با یک ادبیات مشترک به سمت اداره شهر حرکت کنیم

  • کد خبر : 2251
  • 01 آذر 1400 - 14:27
باید با یک ادبیات مشترک به سمت اداره شهر حرکت کنیم
شهردار اصفهان گفت: باید همه با یک ادبیات مشترک به سمت اداره شهر حرکت کنیم، مدیریت ها نباید مجمع الجزایری باشد و انتظار از یک شهر همگرا این است که اداره شهر به یک شکل با لحاظ کردن خلاقیت و نوآوری های مدیریتی انجام شود. 

به گزارش سبا ۷۲۴، علی قاسم زاده در آیین تکریم و معارفه خدمتگزاران مردم در شهرداری اصفهان، ضمن تبریک هفته بسیج و روز تاریخی تولد اصفهان، اظهار کرد: در دوره جدید مدیریت شهری تمام تلاشمان این است که شعار “اصفهان، شهر زندگی” تحقق پیدا کند، الگویی که به عنوان الگوی مدیریت شهری انتخاب شده است الگوی شهر همگراست که دارای اصولی است.

وی با بیان اینکه یکی از اصول اساسی شهر همگرا بحث مقبولیت است، تصریح کرد: مدیری می تواند موفق باشد که مورد پذیرش جامعه قرار بگیرد، ارتباط و رابطه خوب با بدنه شهرداری و مردم باید پیش فرض همه مدیران باشد.

شهردار اصفهان ادامه داد: اگر نتوانیم در سطحی ترین رابطه با مردم که همان ارتباط کلامی است ارتباط خوبی برقرار کرده و به فهم مشترک برسیم موفق نخواهیم بود، پیش نیاز مقبولیت ارتباط موثر، حسنه و صادقانه با مردم است. شخصیت مدیران شهرداری باید شخصیت همخوانی میان قول، فعل و نیت آنها باشد.

وی با بیان اینکه اگر نتوانیم مقبولیت بدنه شهرداری در حوزه مدیریتی خود و مقبول بدنه اجتماعی در حوزه جغرافیایی خود باشیم موفق نخواهیم بود، اضافه کرد: مفهوم چنین حرفی این نیست که به هر فردی هر امتیازی را که درخواست کرد بدهیم. ممکن است گاهی برای جلب محبوبیت راه خطا را در پیش بگیریم و هوای منابع قدرت را به هر نامی داشته باشیم؛ در ادبیات دینی ما محبوبیت و مقبولیتی ارزشمند است که هم روی زمین محبوب بوده و هم در آسمان ها محبوب پروردگار و فرشتگان باشیم.

قاسم زاده تاکید کرد: در الگوی شهر همگرا اصلی به نام شفافیت وجود دارد که در مقابل آن ابهام است، گاهی افشای اطلاعات می تواند فساد به بار بیاورد اما شفافیت به این معناست که نباید کاری دارای ابهام باشد. هر ابهامی زمینه تفسیر به رای و خطا را فراهم می کند بنابراین تصمیمات ما باید دارای شفافیت باشد به این معنا که در مقابل هر تصمیمی باید بتوانیم جواب شفاف بدهیم و از آن تصمیم در مقابل هر دستگاه ناظری و در مقابل ارباب رجوع دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه به همت شورای شهر و مدیران شهرداری در حال حرکت به سمت شفافیت در همه امور هستیم، اضافه کرد: اگر ما برای تراکم مازاد، عددی از مردم بگیریم این موضوع باید در همه مناطق دارای ادبیات مشترک باشد و واژه توافق به تدریج از شهرداری جمع شود زیرا توافق ابهام زا بوده و بی اعتمادی می آورد.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: باید به سمتی برویم که فیش های صادر شده از سمت شهرداری را مردم با اعتماد و آرامش خاطر کامل پرداخت کنند و احساس تبعیض و تردید نسبت به شهرداری نداشته باشند.

وی یکی دیگر از اصول اساسی شهر همگرا را مشارکت جویی و مشارکت پذیری ذکر کرد و گفت: باید تا جایی که می توان به سمت شریک کردن مردم در اداره شهر به اقتضای استعدادها و ظرفیت های هر منطقه برویم، باید انگیزه در مردم ایجاد شود تا در آبادانی شهر کمک کنند؛ برای این منظور لازم است نسبت به جذب سرمایه گذاران در شهر اصفهان حرکت کنیم و از ظرفیت آنها برای عمران و آبادانی شهر کمک بگیریم.

قاسم زاده افزود: باید همه با یک ادبیات مشترک به سمت اداره شهر حرکت کنیم؛ مدیریت ها نباید مجمع الجزایری باشد و انتظار از یک شهر همگرا این است که اداره شهر به یک شکل با لحاظ کردن خلاقیت و نوآوری های مدیریتی انجام شود.

وی با بیان اینکه بر اساس الگوی شهر همگرا ارزش های ما شکل می گیرد، اضافه کرد: سنجش مدیران ارشد ما بر اساس این الگوی جدید خواهد بود.

شهردار اصفهان ضمن تشکر از همه  مدیرانی که از گذشته تا امروز برای این شهر زحمت کشیده اند، گفت: عمران و آبادانی شهر مرهون همه نسل های مدیریتی است؛ مفهوم تغییرات مدیریتی قضاوت و خوب و بد کردن افراد نیست اما انتظار مردم از انتخابات و رای دادن تغییر و تحول است؛ تحول همواره در عالم هستی مقدمه بهبود بوده و ما دست همه کسانی که از ابتدا تا امروز به بهبود شهر کمک کرده اند را می بوسیم و از آنها تشکر می کنیم.

وی افزود: همکارانی که برای مدیریت مناطق انتخاب شده اند از بدنه خود شهرداری هستند که باعث می شود امکان ارتقاء و رشد برای بدنه سازمان فراهم شود، امیدوارم بتوانیم با استفاده از تجارب گذشتگان و رهنمودهای شورای شهر و تجارب نخبگان و کمک مردم آینده بهتری را برای شهر رقم بزنیم.

لینک کوتاه : https://saba724.ir/?p=2251

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آرشیو روزنامه ها