6
مدیر تکنولوژی شرکت توليد كننده ورق گالوانيزه خبر داد:

 اجرای دو پروژه مهم ﺷرﮐت ورق ﺧودرو چهارمحال و بختیاری در سال جاری

  • کد خبر : 1426
  • 22 اردیبهشت 1400 - 14:14
 اجرای دو پروژه مهم ﺷرﮐت ورق ﺧودرو چهارمحال و بختیاری در سال جاری
شرکت ورق خودرو با داشتن ماشین‌آلات و تجهیزات به روز و مدرن، ﻗﺎدر به ﺗوﻟید ورق‌های ﮔﺎﻟواﻧیزه با کیفیت برای صنایع ﺧودروﺳﺎزی و ﻟوازم ﺧﺎﻧﮕﯽ است و به منظور توسعه و بهینه‌سازی سبد محصولات ﺧود دو ﭘروژه مهم را در دست اﻗدام دارد که یکی از آن‌ها در نیمه نخست ﺳﺎل ﺟﺎری به بهره‌برداری خواهد رﺳید.

 

 

بهمن چشفر در ﮔﻔت‌وﮔو با روابط عمومی اظهار داﺷت : ﺷرﮐت ورق ﺧودرو چهارمحال و بختیاری تنها تولیدکننده ورق ﮔﺎﻟواﻧیزه خودرویی در کشور محسوب می‌ﺷود و از این رو باید در ﺧطوط ﺗوﻟید خود از تکنولوژی‌های ﺧﺎص برای ﺗوﻟید ورق‌های تولیدی بهره ببرد.
وی اﻓزود: خطوط ﺗوﻟید ورق ﮔﺎﻟواﻧیزه خودرویی، خطوط مدرنی هستند که در آن‌ها از ماشین‌آلات پیشرفته و خاصی اﺳﺗﻔﺎده می‌ﺷود. به طور مثال بخش ﺷﺳت‌وﺷو از دو ﻗﺳمت اولیه و ثانویه الکترولیتی ﺗﺷﮑیل ﺷده که سطح ورق را به درجه مورد نیاز کیفی از نظر تمیزی سطح برساند. همچنین برای تولید ورق‌های گالوانیزه ویژه، کوره آنیلینگ خط تولید باید قابلیت بالایی هم از نظر نرخ تولید و هم از بابت امکان تولید گریدها و کیفیت‌های سطحی ویژه داشته باشد و ورق مورد نیاز مشتری را به خواص مکانیکی مطلوب برساند.
مدیر ﺗﮑﻧوﻟوژی ﺷرﮐت ورق ﺧودرو اضافه ﮐرد: این نوع ﮐوره‌ها از ﺗﮑﻧوﻟوژی‌های ﺧﺎﺻﯽ بهره می‌برﻧد و از این رو، کشورهای بسیار محدودی ﺗﮑﻧوﻟوژی ساخت این نوع کوره ها را در اختیار دارند که ﺧط ﺗوﻟید ﺷرﮐت ورق ﺧودرو دارای یکی از این کوره‌ها است. کوره خط تولید این شرکت قابلیت تولید ۱۰۰ تن ورق فولادی در ساعت با حداکثر سرعت ۱۵۰ متر در دقیقه و حداکثر دمای آنیل ۸۵۰ درجه سانتیگراد را دارا است. از جمله قابلیت‌های دیگر کوره آنیلینگ ایجاد ﻧرخ‌های سرد کردن بالا برای تولید این ورق ها بوده که این قابلیت امکان تولید ورق های استحکام بالا، ورق‌های کششی و کششی خیلی عمیق را فراهم می‌کند. کیفیت سطح ورق‌های گالوانیزه تولیدی در ناحیه پوشش‌دهی ایجاد می‌شود. با توجه به قابلیت‌های بالای تجهیزات این قسمت، ایجاد و کنترل جرم پوشش‌های متنوع در این قسمت به وجود می‌آید.
وی خاطرنشان ﮐرد: از تجهیزات دیگری که برای ﺗوﻟید ورق خودرویی وﺟود دارد، می‌توان به تجهیز اسکین ﭘﺎس یا ﻧورد پوسته‌ای اشاره کرد که هدف از آن بهبود کیفیت سطح، بهبود خواص مکانیکی و ایجاد زبری سطح به منظور افزایش رنگ‌پذیری ورق‌های تولیدی است.
تولید محصولات خاص خودرو و لوازم خانگی
مدیر ﺗﮑﻧوﻟوژی ﺷرﮐت ورق ﺧودرو با اﺷﺎره به محصولات ﺧﺎص این ﺷرﮐت بیان ﮐرد: ورق‌هایی که در ﺧطوط معمولی ﮔﺎﻟواﻧیزه ﺗوﻟید می‌ﺷود، ورق‌های ﺻﻧﻌﺗﯽ هستند و ﮐﺎربرد عمومی دارﻧد. این ورق‌ها در ساختمان‌سازی، ﻟوازم کابینت، ﺗﺎﻧﮑرﺳﺎزی، لوله‌ﺳﺎزی و… به ﮐﺎر می‌روﻧد. ﺧط ﺗوﻟید ورق ﺧودرو قابلیت ﺗوﻟید فولادهای کششی، کششی عمیق و استحکام بالا را نیز دارد. این ﻧوع ورق‌های فولادی در کاربردهایی که نیاز به ﮐﺷش بسیار ﻋمیق و یا استحکام بالا دارند استفاده می‌شوند.
چشفر با ذﮐر مثالی ﻋﻧوان ﮐرد: در صنایع خودرویی، عمده ﻗطﻌﺎت بدنه ﺧودرو ﮐﺷش‌ﭘذیر هستند که این ﻗطﻌﺎت در فرایند ﭘرس‌ﮐﺎری ﺗوﻟید می‌ﺷوﻧد و ماده اولیه ﺗوﻟید این ﻗطﻌﺎت، ورق‌های کششی و کششی عمیق اﺳت که در ﺷرﮐت ورق ﺧودرو ﺗوﻟید می‌ﺷوﻧد. همچنین در صنایع ﻟوازم ﺧﺎﻧﮕﯽ برﺧﯽ از ﻗطﻌﺎت هستند که هم باید کیفیت سطح آن‌ها بالا بوده و هم ﮐﺷش‌ﭘذیری بسیار بالایی داشته باشند. به طور مثال در کالاهایی مانند یخچال، ماشین لباس‌ﺷویی و… این ورق‌ها باید ﮐﺷش‌ﭘذیری و کیفیت سطح بالا داشته باشند.
وی ادامه داد: ورق‌های فولادی دیگری که در ﺷرﮐت ورق ﺧودرو ﺗوﻟید می‌ﺷوﻧد ورق‌های اﺳﺗﺣﮑﺎم بالا هستند. این ﻧوع ورق‌ها در مقایسه با ورق‌ها معمولی اﺳﺗﺣﮑﺎم بالاتری دارﻧد. از این ورق‌ها در ﻗطﻌﺎت ﺧﺎص ﺧودرو اﺳﺗﻔﺎده می‌ﺷود که عموما ﻗطﻌﺎت سازه‌ای خودرو از قبیل ﺷﺎﺳﯽ، ستون و غیره هستند.
گریدهای تولیدی در شرکت ورق خودرو
مدیر ﺗﮑﻧوﻟوژی ﺷرﮐت ورق ﺧودرو در ﺧﺻوص گریدهای ورق ﮔﺎﻟواﻧیزه در این ﺷرﮐت مطرح ﮐرد: گریدهای ﺗوﻟیدی در خطوط گالوانیزه صنعتی عمدتا ﮔرید DX51 بوده که برای مصارف ﺻﻧﻌﺗﯽ به ﮐﺎر می‌رود. در شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری طیف متنوعی از گریدهای کششی و استحکام بالا تولید می‌شود که از آن جمله می‌توان به گریدهای کششی و کششی عمیق شامل (DX53, DX54, DX56) و همچنین گریدهای متنوعی از خانواده فولادهای استحکام بالای کم‌آلیاژ (HSLA) و شامل (HX260LAD, HX300LAD, HX340LAD, HX380LAD) اشاره کرد.
تولید ورق‌های خاص خودرویی در …

لینک کوتاه : https://saba724.ir/?p=1426
  • نویسنده : سبا 724 به نقل از روابط عمومی
  • ارسال توسط :
  • منبع : سبا 724
  • 74 بازدید
  • بدون دیدگاه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آرشیو روزنامه ها