کد مطلب:  1247تاریخ انتشار:  26 تیر 1398 - 13:19
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 تضمین سرمایه‌گذاری خطرپذیر در استارت آپ‌ها

به گزارش سبا 724؛ معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی از طرح ضمانت سرمایه‌گذاری خطر پذیر در استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان به منظور ترویج و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری خطر پذیر خبر داد.

علی ناظمی در گفتگو با ایبِنا با اشاره به سیاست‌های این صندوق برای استفاده از ابزارهای جدید به منظور سرمایه گذاری و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپی گفت: مهم‌ترین هدف صندوق‌های نوآوری، رشد اقتصادی و اشتغال پایدار است و در همین راستا دولت به سه طریق به دانش‌بنیان‌ها تسهیلات و منابع مالی ارائه می‌دهد و مدل‌های جدید و مطلوب‌تری برای حمایت از شرکت‌های نوپا و نوآور تعیین شده است.

معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: دولت از طریق تقاضا، قانون‌گذاری، سرمایه‌گذاری و مشارکت به دانش‌بنیان‌ها تسهیلات می‌دهد و در همین راستا از ابتدای ۹۸ سال از سه روش مستقیم، احداث صندوق‌های ریسک‌پذیر و صدور مجوز نیز همکاری لازم را داشتیم که در این زمینه اقدام به سرمایه گذاری مستقیم در دو مگاپروژه با بودجه دو هزار میلیارد تومان کردیم و برای مشارکت با صندوق‌های جسورانه (VC) و صندوق‌های تامین مالی جمعی تا ۴۰ درصد بالغ بر ۲۸۵۰ میلیارد ریال سرمایه مصوب شده است.

ناظمی با بیان اینکه ورود شرکت‌های دانش بنیان در بورس مسئله بسیار مهمی است و باعث رشد این کسب و کارها می‌شود، اظهار داشت: از مهم ترین اهداف صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و مذاکره با کارگزاران بورس است تا از طریق کارگزاری‌ها، شرکت‌های دانش بنیان وارد بورس شوند؛ البته این دسته از کارگزاران، کارگزاران صندوق‌های پژوهش و فناوری هستند و که فرصتی مهم برای شرکت‌های دانش بنیان به شمار می‌رود.

وی در خصوص همکاری و تعامل با بانک‌ها گفت: مذاکره با بانک‌ها و بیمه‌ها برای تعیین کارگزاری رسمی صندوق نوآوری و شکوفایی یکی از موضوعات مهم است که در دستور کار قرار گرفته و می‌تواند مشکلات تامین مالی و دریافت تسهیلات و بیمه‌ای کسب و کارها را ساماندهی کند.

معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به برنامه‌های حمایتی برای تامین مالی استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان گفت: انتشار صکوک نوآوری و برنامه ضمانت سرمایه گذاری دو پروژه مهم صندوق نوآوری و شکوفایی است تا بتواند مشکلات تامین مالی استارت آپ‌ها و دانش بنیان‌ها را مرتفع کند؛ صکوک نوآوری در اختیار شرکت‌هایی قرار خواهد گرفت که در مراحل پایانی رشد هستند و برای رشد و توسعه بیشتر به منابع مالی بسیار زیادی نیاز دارند که با تامین آن با مشکل است و در همین راستا صندوق ضامن آن‌ها می‌شود تا منابع مالی آنها از طریق بازار سرمایه جذب شود و از سویی دیگر با توجه به ضرورت ترویج فرهنگ تامین مالی جمعی و سرمایه گذاری خطر پذیر در کشور تصمیم داریم تا نسبت به ضمانت سرمایه اقدام کنیم تا ریسک سرمایه گذاری کاهش پیدا کند.
ایمیل مستقیم:   info@saba724.ir
  برچسب ها: استارت آپ

استارت آپ

, ضمانت

ضمانت

, ریسک

ریسک

, فناوری نوین

فناوری نوین

, سرمایه گذاری

سرمایه گذاری

, بانک

بانک

, بیمه

بیمه

, صندوق نوآوری

صندوق نوآوری

, منابع مالی

منابع مالی

, دانش بنیان

دانش بنیان

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی سبا 724 می‌باشد و درج هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می‌باشد

Copyright © 2015 saba724 - All rights reserved