کد مطلب:  1208تاریخ انتشار:  25 دی 1397 - 12:36
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 افتخاری: بانک‌های خارجی در راه مناطق آزاد

به گزارش سبا 724؛ معاون تولید، صادرات و فناوری سازمان مناطق آزاد گفت که مدیران مناطق آزاد ایران مذاکرات و گفت و گوهایی را با برخی از بانک ها و بیمه های خارجی برای حضور و تاسیس شعبه در این مناطق داشته اند.

اکبر افتخاری ددرباره حضور بانک ها و بیمه های خارجی در مناطق آزاد ایران به ایبِنا گفت: حضور بانک ها و بیمه های خارجی در مناطق آزاد تابع قوانین خاص خود است؛ البته مناطق آزاد می توانند به محلی برای شکل گیری نهادهای مالی خارجی تبدیل شوند.
وی با بیان اینکه در مسیر تاسیس بانک، بیمه، نهادهای مالی و حتی بورس های خارجی در مناطق آزاد محدودیت هایی وجود دارد، اظهار داشت: دسته ای از محدودیت ها مربوط به بسترسازی و ایجاد زمینه برای فعالیت بانک ها، بیمه ها و نهادهای مالی خارجی است. باید ببینیم که آیا بانک یا بیمه خارجی حاضر است با توجه به شرایط اقتصادی ایران در مناطق آزاد کشور فعالیتی داشته باشد یا نه؟
معاون تولید، صادرات و فناوری سازمان مناطق آزاد ادامه داد: ما همچنین در حال بررسی حضور شرکت های بیمه و شعب آنها به همراه سرمایه گذاران خارجی در مناطق آزاد هستیم. افتخاری بحث ایجاد بورس بین الملل در مناطق آزاد را بحثی جدی عنوان کرد و اظهار داشت: ایجاد بازار بورس بین المللی در مناطق آزاد در حال بررسی در کمیسیون دولت است تا به عنوان بورس جدیدی وارد فضای اقتصادی کشور شود. سرمایه گذاران خارجی می توانند در این بورس حضور داشته و سهام شرکت های داخلی و خارجی در آن عرضه می شود.
وی تاکید کرد که ایجاد بورس بین المللی در مناطق آزاد منع قانونی ندارد، اما برای تسریع در ایجاد این موضوع نیاز به همراهی نهادهای متولی و صاحب صلاحیت وجود دارد. معاون تولید، صادرات و فناوری سازمان مناطق آزاد خاطرنشان کرد که در شرایط موجود دو مانع برای حضور سرمایه گذاران، بانک ها و بیمه های خارجی در مناطق آزاد وجود دارد که اولی شرایط فعلی اقتصادی و دوم همراهی نهادهای متولی مانند بانک مرکزی، بیمه مرکزی و سازمان بورس است.
افتخاری خاطرنشان کرد: حتی رییس جمهور با ایجاد فضای مناسب در مناطق آزاد جهت تاسیس بانک های خارجی یا شعب آنها و همچنین شرکت های بیمه و بورس بین المللی موافق است. وی با بیان اینکه در حوزه بیمه محدودیت ها نسبت به بانک و بورس کمتر است، گفت: در تلاش هستیم تا در سه حوزه بانک، بورس و بیمه بتوانیم با هماهنگی نهادهای داخلی، آرامش روانی برای حضور سرمایه گذاران خارجی و همچنین بانک ها و بیمه های خارجی را فراهم کنیم.
معاون تولید، صادرات و فناوری سازمان مناطق آزاد درباره اینکه آیا تاکنون مذاکراتی با بانک ها و بیمه های خارجی برای حضور در مناطق آزاد ایران شده است یا نه؟ تصریح کرد: مدیران مناطق آزاد مذاکراتی را با بانک های خارجی که بیشتر آنها نیز آسیایی بودند، داشته اند و آنها ابراز تمایل کردند تا در گام اول شعبات خود را در مناطق آزاد ایران با فراهم شدن بسترهای مناسب ایجاد کنند و ما نیز در تلاش برای ایجاد این بسترها هستیم.

ایمیل مستقیم:   info@saba724.ir
  برچسب ها: مناطق آزاد

مناطق آزاد

, صادرات

صادرات

, فناوری

فناوری

, بیمه های خارجی

بیمه های خارجی

, بانک

بانک

, سرمایه گذار خارجی

سرمایه گذار خارجی

, بورس بین المللی

بورس بین المللی

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی سبا 724 می‌باشد و درج هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می‌باشد

Copyright © 2015 saba724 - All rights reserved