نرخ تورم روستایی ثابت ماند::بانک، بیمه و بورس
کد مطلب:  1538تاریخ انتشار:  6 شهریور 1396 - 10:53
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 نرخ تورم روستایی ثابت ماند

مرکز آمار ایران با اعلام اینکه نرخ تورم روستایی کشور در مردادماه امسال نسبت به ماه قبل بدون تغییر، ۸.۸ درصد است، تورم نقطه به نقطه را ۸.۹ درصد محاسبه کرد.
به گزارش سبا 724؛ این مرکز با انتشار گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در مردادماه سال ۱۳۹۶ اعلام کرد: درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به مردادماه سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی)، ۸.۸ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ۱۳۹۶ (۸.۸ درصد)، تغییری نداشته است.

۱ -شاخص کل (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۰) در مردادماه سال ۱۳۹۶ عدد ۲۶۵.۸ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۱.۰ درصد افزایش داشته است. شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۸.۹ درصد افزایش یافته که نسبت به تورم نقطه به نقطه ماه قبل (۹.۷ درصد)، ۰.۸ واحد درصد کاهش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به مردادماه سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی)، ۸.۸ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ۱۳۹۶ (۸.۸ درصد)، تغییری نداشته است.

۲ -شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۳۰۱.۵ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه عمده "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات "نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به مردادماه ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۱.۳ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه ۱۳۹۶ (۱۰.۹ درصد)، ۰.۴ واحد درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۹۸.۵ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۲.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۱۱.۳ درصد است.

۳ -شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در مردادماه ۱۳۹۶ به رقم ۲۴۱.۸ رسید که ۰.۶ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده "کالاهای غیرخوراکی و خدمات"نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۵ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به مردادماه سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۷.۰ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه ۱۳۹۶ (۷.۱ درصد)، ۰.۱ واحد درصد کاهش داشته‌ است.

ایمیل مستقیم:   info@saba724.ir
  برچسب ها: نرخ تورم

نرخ تورم

, مرکز آمار

مرکز آمار

, تورم روستایی

تورم روستایی

, کالا

کالا

, خدمات

خدمات

, شاخص قیمت

شاخص قیمت

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی سبا 724 می‌باشد و درج هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می‌باشد

Copyright © 2015 saba724 - All rights reserved