سال ۹۵ سال پرفرازی بود افت وخیز زیادی داشت که دلایل متعددی هم برایش وجود داشت اما در مجموع با وجود جو منفی که در بازار سرمایه حاکم بود، امسال خالی از اتفاقات و اخبار مثبت نبوده است.
در آخرین هفته معاملاتی آخرین ماه آخرین فصل سالجاری تعداد ۱۶ میلیارد و ۱۵۹ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۴۴ هزار و ۶۶۳ میلیارد ریال در بیش از ۲۵۸ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که ۶۶ و ۲۱۹ درصد افزایش و یک درصد کاهش را تجربه کرد.
گامی دیگر بسوی اقتصاد مقاومتی
مدیرعامل بورس کالا گفت: هرکالایی که در بورس کالا مورد معامله قرار می‌گیرد در واقع دریک سیستم شفاف خرید و فروش می شود که این امر یکی از منویات مد نظر در اقتصاد مقاومتی است.
در آخرین روز کاری هفته
شاخص بورس در آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه) 98 واحد بالا رفت و در جایگاه 76 هزار و 737 واحد ایستاد و این درحالی است که بیش از یک میلیارد و 450 میلیون سهم دادوستد شد .
در پیمانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم روز، همچون تغییرات در بازار آزاد ارز، انرژی، بازار طلا، سکه، نفت و ... تا خبرها و اتفاقات جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.
دکتر اخلاقی در جمع سهامداران عنوان کرد
مراسم معارفه قبل از عرضه سهام شرکت به پرداخت ملت با حضور مدیران ارشد بانک ملت و جمعی از سرمایه گذاران ، کارگزاران ،فعالان و سهامداران بورس برگزار شد.
یک مقام مسئول در بورس خبر داد
مسئول گروه مشاوران حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار، از تهیه پیش نویس اولیه مصادیق دستکاری بازار خبر داد.
افت دسته‌جمعی سهامداری لیدرها
بازار سرمایه در روزهای پایانی سال با فشار فروش سهامداران خرد و عمده روبه‌رو شده و بازگشایی هر نمادی، مجالی برای تسویه سهامدارانی شده است که با خریدهای اعتباری، پشت چراغ قرمز توقف نماد باقی مانده بودند.
روز گذشته همچنین شرکت «به‌پرداخت ملت» که بزرگ‌ترین شرکت تجارت الکترونیک کشور است، معرفی شد تا احتمالا در روزهای آینده، ۱۰ درصد سهام آن عرضه اولیه شود.
آخرین عرضه اولیه در سال ۹۵
سهام شرکت به‌پرداخت ملت در بورس تهران عرضه می شود.
بر اساس اعلام مدیرعامل بورس کالا
مدیرعامل بورس کالا با اعلام این خبر که بورس کالا کانون اصلی کشف قیمت واقعی سنگ آهن می‌شود گفت: موفقیت بورس کالا در روند قیمت گذاری سنگ آهن منوط به ورود شرکت های بزرگ سنگ آهنی در این بازار است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی سبا 724 می‌باشد و درج هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می‌باشد

Copyright © 2015 saba724 - All rights reserved