انتقاد هامونی از گسترش انتشار اوراق مالی
مدیرعامل فرابورس درباره گسترش انتشار اوراق مالی در بازار غیررسمی هشدار داد و گفت: افزایش انتشار این اوراق به ایجاد یک بازار در سایه و فاقد نظارت منجر می شود.
رونمایی برنامه کاهش مالیات دولت آمریکا
بورس‌های آسیایی در معاملات روز پنج‌شنبه پس از این‌که رونمایی برنامه کاهش مالیات دولت آمریکا چندان به مذاق سرمایه‌گذاران خوش نیامد، از بالاترین رکورد دو سال اخیر عقب‌نشینی کردند.
تسهیل مبادلات با عراق
مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: بورس کالا می تواند مشکل دسترسی مصرف کنندگان عراقی به کالای ایرانی را رفع کند و همچنین با اتخاذ شیوه کار مبتنی بر عرضه و تقاضا و کشف واقعی قیمت از بروز پدیده دامپینگ (فروش کالا به قیمت کمتر از تولید ) جلوگیری کند.
در فرابورس انجام شد
این بازار در حالی معاملات روز گذشته را در حالی پشت سر گذاشت که پس از وقفه یک روزه آیفکس سبزپوش شد و در بازارها معامله ۴۶۱ میلیون ورقه بهادار به ارزش یک‌هزار و ۹۲۸ میلیارد ریال مشاهده شد.
ششمین روز اردیبهشت
شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات ۶ اردیبهشت ماه سال ۹۶، با رشد ۱۵۹ هزار واحدی به پله ۷۹ هزار و ۵۸۸ واحدی رسید.
برای سومین روز متوالی
بورس های جهانی برای سومین روز متوالی، با کاهش ریسک خروج فرانسه از اتحادیه اروپا روند رو به رشدی را طی می کنند.
شاخص روی 79 هزار ایستاد
امروز دوشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۵ واحد رشد کرد و به رقم ۷۹ هزار و ۴۲۵ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با رشد ۷۵ واحدی مواجه شد و تا عدد ۱۷ هزار و ۴۴۵ واحدی بالا رفت.
درخواست پذیرش ۱۴ صندوق جسورانه
مدیر عامل شرکت فرابورس ایران از رونمایی از پلت فرم نرم افزاری فین استارز خبر داد و گفت: درخواست پذیرش ۱۴ صندوق جسورانه به فرابورس رسید.
کارگزاری‌ها که از مهم‌ترین بنگاه‌های معاملاتی در بازار سرمایه کشور هستند که با تصویب دستورالعمل‌ رتبه‌بندی کارگزاران بورس اوراق بهادار در زمستان سال ۱۳۸۹، ارزیابی و رتبه‌بندی این نهادهای مالی در مسیری مشخص قرار گرفتند.
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر خبر داد
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اشاره به راه اندازی صندوق طلا در بورس کالا گفت: بحث راه اندازی صندوق طلا مدتهاست مطرح شده که راه اندازی این صندوق در بهبود روند سرمایه گذاری عموم مردم در بازار طلا تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت.
بررسی عملکرد روز گذشته
روند معاملات روز گذشته بازار سهام اگرچه در دقایق ابتدایی با رشد قابل‌ توجهی آغاز شد و نماگر بازار رشد ۲۶۵ واحدی را تجربه کرد اما در ادامه روند نزولی در پیش گرفت و قیمت سهام اکثر شرکت‌ها در محدوده منفی معامله شد‌.

تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی سبا 724 می‌باشد و درج هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می‌باشد

Copyright © 2015 saba724 - All rights reserved